IZLOŽBA DECI OMETENOJ U RAZVOJU : Donacija umetničkih slika školi "Milan Petzrović" u Novom Sadu
DONACIJU školi „Milan Petrović“ u Novom Sadu, za decu ometenu u razvoju, izložbu od 15 slika Vicka Buktenice, umetnika sa Šolte, danas je Violeti Strahinjević, direktorki obrazovne ustanove uručila Ana Bezić, organizatorka nedavno održane manifestacije „Dani Šolte, Hvara i Brača“.
S.B.
Prodajna izložba slika, autora koji je osnivač umetničkog pravca „naiva nova“, biće postavljena u objektu škole „Inkluzivno mesto“, na Trgu republike broj 4, u četvrtak, 15. decembra, a sredstva od prodaje umetničkih dela usmerena na dalje unapređenje i poboljšanje rada škole.
- Svaki poklon nosi dvostruku radost, i onome koji poklanja i onome kome je poklon namenjen. Ali, kada je poklon potpuno neočekivan, onda on sa sobom nosi neku dodatnu čar i izaziva još veću radost i zahvalnost– rekla je direktorka Strahinjevićeva.
Ana Bezić, organizatorka manifestacija „Dani Šolte, Hvara i Brača u Novom Sadu“, koja je održana prvi put, naglašava da je trodnevno druženje pobralo veliko interesovanje i simpatije Novosađana, što je osnova da se i nastavi narednih godina.
- Motiv da se družimo bio je u osnovi pozitivnih vibracija i u godini u kojoj je Novi Sad Evropska presonica kulture, ponudimo i umetničke sadržaje, koje inače retko možemo da vidimo. Sve to je imalo i humanitarni karakter u vidu likovne kolonije na kojoj su nastala neka od dela za izložbu- rekla je Bezićeva.
VICKO Buktenica, u svetu poznati slikar novoizgrađenog stila, “naiva nova”, darivao je kompletnu izložbu za, kako je istakao, podršku onima kojima je pažnja najpotrebnija.
- Želja mi je bila da, s obzirom na to da sam prvi put u Novom Sadu, pored druženja i pesme, mogu da pomognem i da budem ispunjen - rekao je Buktenica.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ POSETILA MUZEJ VOJVODINE: Podsećanje na slavne dane srpske istorije
11. 02. 2026. u 16:05
HOLOKAUST I KULTURA SEĆANjA: Gradonačelnica Smedereva ugostila dr Leu Ganor
11. 02. 2026. u 15:11
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)