UGALJ ČEKAJU I SINDIKATI: Sve više Požarevljana nezadovoljno što su i novembar dočekali bez uplaćenog energenta
OSIM penzionera i invalida rada, kojima nije isporučen već uplaćeni ugalj, već im EPS - umesto na rate - traži jednokratnu doplatu, u Požarevcu su se pobunili i gradski odbori Saveza samostalnih sindikata i UGS "Nezavisnost". I njihovi članovi su uplatili sav naručeni ugalj, ali je isporuka izostala - bez objašnjenja.
Iskop na kopu "Drmno", Foto EPS
- Radi se o isuviše ozbiljnom problemu da bi ga bilo ko ignorisao. Mi se dosad nismo javno oglašavali, jer smo pokušavali da se sastanemo sa nadležnima, ali do toga nije došlo, pa sada šaljemo dopise predsedniku Srbije, ministarki energetike i direktoru "Elektroprivrede SrbijE" - kaže predsednik Sindikata komunalnih delatnosti Boban Martinović.
Boban Martinović, Foto D. N.
Svi članovi koji su ugalj već isplatili, tvrdi, nemaju drugi izbor za grejanje. Čak i da im se vreti novac, nemaju gde da ga kupe, jer ovog energenta nema u prodaji, a ni grejanje na struju nije opcija zbog nemogućnosti da plaćaju uvećane račune.
- Ovde se ne radi samo o sindikatima iz javnog, već i iz realnog sektora, jer su tu i ljudi iz privatizovnih preduzeća. S druge strane, čujemo da su zaposleni u EPS dobili po 20 tona, čak i oni priključeni na toplovod, pa ga sada preprodaju po višoj ceni - kaže Martinović i ističe da se pridružuju najavi penzionera i invalida rada da će, ukoliko ne dobiju uplaćeni ugalj - blokirati pristup površinskom kopu "Drmno".
Preporučujemo
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)