KUBIK DRVA 10.000 DINARA: Paraćinci se uveliko spremaju za zimu
OGREVNO drvo u Paraćinu trenutno se može kupiti po ceni od 10.000 dinara za kubik najkvalitetnije bukve, dok se cer i hrast prodaju malo jeftinije, za 9.500.
Foto: Z. Rašić
Poskupljenje je veliko u odnosu na prethodnu godinu, čak za skoro 50 odsto, jer se prošlog leta kubik prodavao za oko 6.500 dinara.
Većina žitelja paraćinske opštine greje se upravo na ovaj način i već nabavlja zalihe, sudeći po tvrdnji cepača drva koji nikad više posla nisu imali nego sada. Ipak, prodavci kažu da promet i nije baš toliko veliki jer je, za džep prosečnog Paraćinca, cena visoka.
Najlakše je onima koji žive na selu jer većina ima svoje branike pa drva ne kupuje. U gradu, budući da Paraćin nema sistem daljinskog grejanja, alternativa ogrevnom drvetu je pojedinačni priključak na gas ili električna energija. Korisnici gasa, pak, strahuju da li će ga tokom zime biti dovoljno, a slična je situacija i sa onima koji se greju na struju.
Po koji metar drva, za svaki slučaj, kupiće zbog toga i oni kojima su prethodnih godina tople stanove obezbeđivale TA peći.
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)