ULAGANJE U POLJOPRIVREDU: Užice izdvojilo 37 miliona
Gradsko veće Užica prihvatilo je Program podrške za sprovođenje poljoprivredne politike i politike ruralnog razvoja za 2022. godinu, a za ovu namenu izdvojeno je ukupno 37 miliona dinara.
N. janković
Za subvencije poljoprivrednim domaćinstvima opredeljeno je 35.3 miliona dinara. Za promotivne aktivnosti obezbeđen je iznos od 1.7 miliona, a budžet za poljoprivredu je uvećan je za pet miliona dinara u odnosu na prošlu godinu.
Poljoprivredna domaćinstva mogu da dobiju najviše 280.000 dinara, a mogu konkurisati po više osnova.
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO JE ČKALjA DOBIO STAN: Živeo sa porodicom u garsonjeri, a onda je usledila iznenadna poseta u novogodišnjoj noći
LEGENDARNI glumac i jedan od omiljenih komičara bivše Juge, Miodrag Petrović Čkalja zabavljao je generacije gledalaca. "Paja i Jare", "Kamiondžije", "Servisna stanica", "Ljubav na seoski način", Vruć vetar", "Put oko sveta" su samo neka od ostvarenja u kojima je igrao i izazivao kod ljudi jednu od lepših emocija - smeh.
01. 01. 2026. u 12:31
Komentari (0)