OKRUŽNO TAKMIČENJE U GIMNASTICI: Najbolje paraćinske škole osim kod srednjoškolaca –muškarci
OTVORENO okružno takmičenje Pomoravskog okruga u sportskoj gimnastici u sistemu školskog sporta održano je u Paraćinu u Osnovnoj školi „Đura Jakšić“.
Foto: Savez za školski sport
Đaci su se nadmetali u muškoj i ženskoj konkurenciji prema starosnim grupama, a sudeći prema rezultatima, najuspešniji su bili Paraćinci u svim kategorijama osim kad je pitanju takmičenje srednjoškolaca – muškarci. Tu je prvo mesto osvojio Lazar Manojlović iz Tehničke škole Despotovac.
U muškoj konkurenciji - osnovci od prvog do četvrtog razreda, pobednik je Veljko Đorđević iz OŠ „Stevan Jakovljević“ iz Paraćina; u konkurenciji petog i šestog razreda prvo mesto je osvojio Predrag Radaković iz iste škole, dok je u konkurenciji sedmog i osmog rareda najbolji bio Boris Aleksić iz OŠ „Đura Jakšić“.
Foto: GKP "Paraćin"
U ženskoj konkurenciji do četvrtog razreda, kao i sedmom-osmom razredu, ekipno je bila najbolja OŠ „Momčilo Popović Ozren“, a pojedinačno – Ana Maksimović iz OŠ „Đura Jakšić“, Neda Ranić (OŠ „Stevan Jakovljević“) i Lana Todosijević (OŠ „Branko Radičević“, Popovac).
Paraćinske gimnazijalke i ekipno i u pojedinačnoj konkurenciji osvojile su ubedljivo prva mesta. Briljirale su Milica Jevtić, Marija Veljković i Ivana Đorđević.
Preporučujemo
BEZ STRUJE SUTRA DEO PARAĆINA: Najavljeni radovi na niskonaponskoj mreži
07. 12. 2025. u 23:15
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)