SLUŽENA SUBLITURGIJA EPISKOPU LAVRENTIJU: Najbliži saradnici iz Eparhije šabačke okupili se na Soko gradu (VIDEO)
NAJBLIŽI saradnici iz Eparhije šabačke po blagoslovu administratora episkopa Fotija služili su subliturgiju u znak sećanja, pažnje i poštovanja prema nedavno preminulom episkopu šabačkom Lavrentiju.
Foto: Printskrin
Episkop Lavrentije je bio vladika 54 a monah 64 godine dok je na čelu ove eparhije bio 33 leta. Liturgija je služena na Soko gradu gde omiljeni arhijerej počiva.
Preporučujemo
SAHRANjEN EPISKOP LAVRENTIJE: Počiva u svojoj zadužbini, crkvi u Soko gradu
26. 01. 2022. u 15:47
ISPRAĆAJ EPISKOPA LAVRENTIJA: Patrijarh Porfirije služi opelo u Sabornoj crkvi u Šapcu (FOTO/VIDEO)
26. 01. 2022. u 09:20 >> 12:01
LjUDINA IZ RAĐEVINE: Žalost za vladikom Lavrentijem i u Republici Srpskoj
24. 01. 2022. u 20:43
BLAGOST DIVNOG SRCA: Gradonačelnik Šapca Pajić odao počast episkopu Lavrentiju
24. 01. 2022. u 16:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)