HOSPITALIZOVANO 26 PACIJENATA: Deo leskovačke Opšte bolnice ponovo u kovid sistemu
OPŠTA bolnica u Leskovcu je od četvrtka ponovo deo kovid sistema, a do petka ujutru u ovoj zdravstvenoj ustanovi je već hospitalizovano 26 pacijenata.
Foto: I.M.
- Trenutno imamo ukupno 70 ležajeva za prijem kovid pacijenata, a do jutros smo hospitalizovali 26 ljudi. Infektivno odeljenje je već otvoreno kao i zgrada Službe fizikalne medicine, a prijem obolelih od virusa korona vršiće se i na grudnom odeljenju – kazao je dr Nebojša Dimitrijević, direktor Opšte bolnice u Leskovcu.
On je podsetio da su, u periodu kada je bilo manje zaraženih, pacijenti sa težom kliničkom slikom transportovani u Kovid bolnicu u Kruševcu, a da je leskovačka bolnica sada ponovo ušla u kovid sistem jer su kruševački kapaciteti popunjeni.
- Imamo rast pacijenata kojima je potrebno bolničko lečenje. Teži slučajevi su uglavnom kod nevakcinisanih ljudi i zato ponovo apelujem na sve građane da se vakcinišu – rekao je dr Dimitrijević.
U leskovačkoj bolnici vakcinu protiv virusa korona primilo je više od 90 odsto, a samo pet odsto zaposlenih je to odbilo da učini. Deo radnika ne može da se vakciniše zbog bolesti ili zbog toga što su nedavno preležali kovid, pa su u ovoj zdravstvenoj ustanovi više nego zadovoljni.
- To je veoma dobro i za naše zaposlene, za pacijente, ali i za širu javnost kao poruka da treba da se zaštitimo vakcinacijom. Naši zaposleni koji nisu imunizovani radiće samo one poslove koji ne zahtevaju direktan kontakt sa pacijentima – ponovio je dr Dimitrijević.
Procenat pozitivnosti uzorkovanih pacijenata na infekciju virusom korona tokom minulih sedam dana kretao se između 21 i 29 odsto, a u tom periodu došlo je do značajnog skoka prvih pregleda u kovid ambulantama u svim opštinama Jablaničkog okruga.
BONUS VIDEO - Otvara se nova kovid bolnica u Novom Sadu
Preporučujemo
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)