KONKURS "PRIČE U GALOPU": U čast LJKI i ergele "LJubičevo"
NARODNA biblioteka „Ilija M. Petrović“ u Požarevcu raspisala je literarni i likovni nagradni konkurs ,,Priče u galopu“, povodom obeležavanja 58. Ljubičevskih konjičkih igara i 155 godina od postojanja imena ergele „Ljubičevo“.
Foto: D.N.
Konkurs je namenjen učenicima viših razred osnovnih škola i srednjoškolcima, koji radove treba da pošalju do 15. avgusta.
Zadata tema za osnovce glasi „Veliki jahači rađaju se u malim arenama“, a za srednjoškolce „Konj je poezija u pokretu“.
Foto: Narodna biblioteka Požarevac
Tačno vreme objave rezultata konkursa biće saopšteno u poslednjoj nedelji avgusta na sajtu i Fejsbuk stranici Biblioteke.
Preporučujemo
SPAS OD VRUĆINA NA BAZENU: Požarevljani se tokom leta mogu osvežiti za 150 dinara
06. 07. 2021. u 10:45
UTAKMICA ZA PETRU: Devojčici (6) neophodna pomoć za lečenje i terapiju
02. 07. 2021. u 16:59
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)