VISOKA CRKVENA PRIZNANJA EPERHIJE BRANIČEVSKE: Orden Svetog Luke Opštini Paraćin i Živkoviću
Na predlog Crkve Svete Trojice u Paraćinu, Eparhija Braničevska dodelila je visoka crkvena priznanja – Orden svetog apostola evanđeliste Luke Opštini Paraćin i fizičkom licu Radomiru Živkoviću, nekadašnjem radniku te opštinske uprave.
FOTO: Privatna arhiva
Priznanja je na jedan od najvećih crkvenih praznika, Svetu Trojicu, dobitnicima uručio njegovo preosveštenstvo vladika Ignatije, a u ime Opštine –orden prvog reda za dosadašnju saradnju sa Crkvom primio je predsednik te lokalne samouprave Vladimir Milićević.
Kao pojedinac, Radomir Živković, po struci diplomirani pravnik koji je ceo svoj radni vek proveo u upravi, nagrađen je za veliku pomoć u legalizaciji crkvenih objekata na teritoriji paraćinske opštine - kojih ima 34. Legalizacija je uslov da verski objekti mogu da konkurišu za budžetska sredstva za rekonstrukciju ili dogradnju. Takođe, Živković je svojevremeno izuzetno pomogao da verska nastava kao predmet zaživi u paraćinskim školama.
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ O BORBI ZA DRUŠTVO BEZ NASILjA Položaj žena sve bolji i bolji
09. 12. 2025. u 20:00
SVEČANO OTVORENE NOVA ZGRADA MZ I OBNOVLjENA SALU SOKOLSKOG DRUŠTVA Futogu po zasluzi
09. 12. 2025. u 16:29
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)