(PREKID) ĐOKOVIĆ – CICIPAS 4:6, 1:2: Novi prekid, Grk osvojio prvi set, u drugom ima brejk, Novak pred eliminacijom!

14. 05. 2021. u 13:37 >> 19:25

NOVAK Đoković protiv Stefanosa Cicipasa igra četvrtfinale Rima.

(ПРЕКИД) ЂОКОВИЋ – ЦИЦИПАС 4:6, 1:2: Нови прекид, Грк освојио први сет, у другом има брејк, Новак пред елиминацијом!

Grk je u Rim stigao posle titule u Monte Karlu, dok s druge strane naš as ne briljira baš ove sezone na šljaci.

Đokoviću i Cicipasu će ovo biti sedmi obračun, Srbin je u prethodnih šest bio uspešniji, vodi u pobedama sa 4:2.

Njih dvojica prošle godine odigrali jedan od lepših i uzbudljivijih mečeva u celoj sezoni. Bio je to Rolan Garos, Đoković je vodio 2:0, Cicipas se vratio i izjednačio pa se igrao peti set.

Pobednika meča čeka bolji iz duela Sonego – Rubljev.

DRUGI SET (1:2 - PREKID)

1:2 - Brejk pravi Cicipas! Bilo je 15:30, a onda je Novak u narednom poenu pogodio samu liniju i došao do 30:30. Ipak Grk stiže do brejk lopte, Đoković greši iz forhenda i sada Cicipas ima prednost brejk u drugom setu. Stefanos je iskoristo sve tri brejk lopte.

1:1 - Cicipas uzvraća istom merom.

1:0 - Lak uvodni gem za Đokovića u drugom setu. Osvojio ga je bez izgubljenog poena i nagovestio preokret.

PRVI SET 4:6

4:6 - Cicipas dobio prvi set! I u ovom gemu je viđen veliki broj grešaka, Stefanos je iskoristio drugu set loptu i sada je za korak bliži polufinalu. Evidentno je da je opao nivo igre u nastavku meča.

4:5 - Siguran gem za Đokovića. Izgubio je samo jedan poen i smanjio prednost Grka, ali u narednom gemu Cicipas servira za prvi set.

3:5  - Cicipas osvaja prvi gem u nastavku meča i sada ga četiri poena dele od prvog seta. Izgleda da je pauza učnila svoje, obojica su nervozni, pa je gem obilovao greškama.

Meč se nastavlja! Igrači su ponovo na terenu, u toku je zagrevanje. Kiša je stala i sve je spremno za nastavak duela.

Meč je prekinut zbog kiše.

3:4 Đoković se polako vraća u set, prošao je rešenje za napadačku igru Cicipasa. I sada ima samo jedan gem zaostatka, ruku na srce sa brejkom.

2:4 Novak je vratio jedan brejk! Imao je Cicipas 30:0, a onda se upalila srpska mašina i sa četiri uzastopno osvojena poena uzima servis Grku.

1:4 Kada se činilo da se Đoković vraća u meč Grk je napravio još jedan brejk. Novak i dalje igra toplo-hladno.

1:3 Opet se Cicipas borio sa brejk loptama, izdržao je i dalje ima prednost brejka. Novak igra bolje i pitanje je trenutka kada će se vratiti u set.

1:2 Novak za 68 sekundi uzima svoj servis i pokreće se na semaforu sa nule.

0:2 Imao je Novak dve brejk lopte, ali Cicipas ih na maestralan način spasava. Grk je uvek nenormalno motivisan protiv Đokovića, pa tako je i danas.

0:1 Đoković odmah gubi servis. Cicipas je od početka pokazao kako će igrati danas. Grk napada Novak se brani. Prvi gem ide u ruke Stefanosu.