TEŠKOM MUKOM DO POBEDE: Nadal se posle preokreta domogao polufinala Pariza

06. 11. 2020. u 22:11

ŠPANSKI teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale Mastersa u Parizu, pošto je posle preokreta pobedio sunarodnika Pabla Karenja Bustu sa 4:6, 7:5, 6:1.

ТЕШКОМ МУКОМ ДО ПОБЕДЕ: Надал се после преокрета домогао полуфинала Париза

Drugi igrač sveta je slabio posle dva sata i 15 minuta. Plesao je "bik sa Majorke" po ivici ambisa, no uspeo je da nađe način da preokrene rezultat i ostvari pobedu.

Trenutno 15. reket planete odigrao dobar meč protiv favorizovanog rivala. Poveo je zahvaljujući brejku koji je napravio u sedmom gemu. Tu prednost sačuvao je do kraja i osvojio prvi set.

U drugom segmentu duela teniseri su bili sigurni u gemovima na svoje servise, sve do 12. kada je Nadal napravio brejk i izjednačio u meču.

Iskusni od dvojice Španaca je u odlučujućem setu potpuno nadigrao zemljaka, kome je prepustio samo jedan gem.

Rafa će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Nemca Aleksandra Zvereva i Švajcarca Stana Vavrinke.

U drugom polufinalu u subotu igraju Rus Danil Medvedev i Kanađanin Miloš Raonić.