PAKLEN ŽREB ZA SRPKINJU! Olga Danilović nije imala sreće u prestonici Italije
Najbolja srpska teniserka Olga Danilović igraće protiv Čehinje Kateržine Sinijakove u prvom kolu WTA turnira u Rimu, odlučeno je danas žrebom u glavnom gradu Italije.
Foto: EPA-EFE/ROLEX DELA PENA
Danilović je 33. teniserka sveta, dok se Sinijakova nalazi na 62. mestu WTA liste. Srpska i češka teniserka su odigrale jedan međusobni duel u karijeri i to 2024. godine na turniru u Guangdžouu, a Sinijakova je zbog povrede predala meč pri rezultatu 4:6, 6:4, 4:3.
Pobednica duela između Danilović i Sinijakove igraće u drugom kolu protiv Kineskinje Ćinven Ženg, koja je slobodna u prvom kolu.
Titulu na turniru u Rimu brani Poljakinja Iga Švjontek, koja je prošle godine u finalu pobedila Beloruskinju Arinu Sabalenku 6:2, 6:3.
WTA turnir u Rimu se igra od 6. do 18. maja za nagradni fond od 6.009.593 evra.
BONUS VIDEO: BEOGRAD NA NOGAMA: Ovako se na ulicama slavilo olimpijsko zlato Novaka Đokovića
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ANĆELOTI I BRAZIL U PROBLEMU: Nejmar zbog povrede i dalje van terena i trenažnog procesa
NA stadionu Hantington Bank Fild u Ohaju, Brazil i Egipat igraju prijateljski meč u sklopu poslednjih priprema za Svetsko prvenstvo.
06. 06. 2026. u 07:00
CEO IZRAEL U ŠOKU: Ne može da veruje šta se dešava u Tirani! (VIDEO)
Svetsko prvenstvo u fudbalu "samo što nije", a najnovije vesti - prilično su burne.
06. 06. 2026. u 12:41 >> 17:07
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)