"TAJ-BREJK JEDAN OD NAJBOLJIH": Novak Đoković se oglasio nakon plasmana u osminu finala Vimbldona!
NASTAVIO je Novak Đoković pohod ka osmoj tituli na Vimbldonu, pošto je pobedio Aleskeja Popirina sa 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3) i tako se plasirao u osminu finala. On je odmah posle meča na terenu izneo utiske.
FOTO: Tanjug/AP
Trenutno drugi teniser sveta je najpre analizirao duel koji je odigrao protiv 47. igrača planete.
- Još jedan težak meč, ništa manje nisam očekivao od Alekseja. Znao sam da će doći sa samopouzdanjem. Bio je blizu pobede kad smo igrali u Australiji. Dobar servis, snažan forhend, opasan je na ovoj podlozi. Izašao je sa uverenjem da može da pobedi. Bio je bolji igrač u prvom setu. Potom sam ja podigao nivo. Bilo je teško čitati njegov servis u četvrtom setu. Prosto veoma izazovan meč, mentalno takođe. Ovaj taj-brejk je jedan od najboljih koje sam odigrao ove godine.
Potom se dotakao i kolena koje je operisao odmah nakon što se povukao sa Rolan Garosa.
- Svaki meč je bolje. Kretanje, stizanje teških lopti, proklizavanje... Definitivno sam se osećao bolje sada nego u drugom kolu. Nadam se da će se tako i nastaviti. Videćemo.
Za kraj je iskoristio da čestita Engleskoj na plasmanu u polufinale Evropskog prvenstva. Navijači su to saznali dok je trajao meč Đoković - Popirin.
- Pretpostavio sam da su penali. Da li je Engleska pobedila na kraju? Zato ste ostali (smeh). Čestitke Engleskoj. Pokušao sam da šutiram penal, levonog sam, ali je Aleksej odbranio - zaključio je Đoković.
Srbin će u osmini finala Vimbldona igrati protiv Holgera Runea.
BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 19:44
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)