SENZACIJA NA JU-ES OPENU: Novak Đoković trlja ruke, ispao već viđeni rival u polufinalu

31. 08. 2023. u 07:05

KAKVA seča favorita na poslednjem grend slemu. Tenis ovo skoro i ne pamti da je ispalo ovoliko nosilaca na Ju-Es openu.

СЕНЗАЦИЈА НА ЈУ-ЕС ОПЕНУ: Новак Ђоковић трља руке, испао већ виђени ривал у полуфиналу

Kostur u kome se nalazi Novak Đoković je potpuno očišćen. Posle četvrtog nosioca Holgera Runea i sedmog Stefanosa Cicipasa, ispao je i peti Kasper Rud.

Norvežanin je doživeo šokantan poraz posle pet setova od Žižen Žanga rezultatom 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2.

Rud, koji je već bio viđen rival Novaka Đokovića u polufinalu Ju-Es opena, ovim porazom u drugoj rundi doživeće pad od najmanje četiri pozicije na ATP listi, jer je u Njujorku branio prošlogodišnje finale.

Žang je nedavno na Rolan Garosu uspeo Rudu da uzme set, da bi u „Velikoj jabuci“ otišao korak dalje i nakon tri sata i 21 minuta igre napravio iznenađenje.

Tanjug/AP

T

Aktuelni 67. igrač planete je nagovestio dobru partiju već u prvom setu. U uvodnom gemu nije iskoristio pet brejk-lopti, ali u trećem jeste jednu, dovoljnu da osvoji prvi set.

Rud je u drugom periodu uspeo da se konsoliduje i u završnici, u 12. gemu, oduzme servis rivalu i izjednači.

Ipak, Žang se nije dao i kroz treći set je vrlo lagano prošao, napraviviši usput dva brejka.

Norvežanin je surovo odgovorio u četvrtom setu – krompirom. Delovalo je da je to-to i da će uspeti da slomi i preokrene Žanga, ali je ovaj ponovio igru iz trećeg perioda i identičnim rezultatom 6:2 privede ovaj susret kraju.