KO BI REKAO: Evo ko plaća smeštaj Ukrajincima koji učestvuju na Vimbldonu
RUSIJA i Ukrajina su i dalje u centru pažnje svetske javnosti, a najnovije vesti vezane za rat koji je u toku sadrže i neke sportske detalje, poput onoga što sledi na najprestižnijem teniskom turniru.
FOTO: Tanjug/AP
Naime, organizatori Vimbldona saopštili su da će platiti dve sobe za ukrajinske tenisere i njihove ekipe tokom trajanja Otvorenog prvenstva Engleske u Londonu, prenosi AP.
U saopštenju se navodi i da su organizatori odlučili da će donirati po jednu funtu od svake prodate ulaznice kao pomoć Ukrajini, pošto je dozvoljeno ruskim i beloruskim teniserima da učestvuju ove godine na Vimbldonu. Ruskim i beloruskim teniserima je prošle godine bilo zabranjeno da učestvuju na trećem grend slem turniru sezone zbog rata u Ukrajini.
Predsednik Ol Ingland kluba Jan Hjuit izjavio je da je dozvola ruskim i beloruskim teniserima da igraju na Vimbldonu "verovatno najteža odluka, koju je doneo otkako je na toj funkciji".
Organizatori Vimbldona su naveli da će se mečevi u dublu u muškoj konkurenciji ove godine igrati na dva dobijena seta, umesto kao do sada na tri.
Vimbldon će biti održan od trećeg do 16. jula. Titulu u muškoj konkurenciji braniće Srbin Novak Đoković, a u ženskoj Ruskinja koja je uzela kazahstanski pasoš Jelena Ribakina.
BONUS VIDEO: Kad himna Srbije, "Bože pravde", zagrmi u Rusiji...
Preporučujemo
VARNICE NASRED TENISKOG TERENA!: Velika rasprava na Mastersu u Madridu (VIDEO)
27. 04. 2023. u 16:03
SRBIN DOŽIVOTNO IZBAČEN IZ KOŠARKE: Bivši saigrač Nikole Jokića dobio neverovatnu kaznu
27. 04. 2023. u 14:47
NEOČEKIVANI HAOS U DENVERU: NBA as zbog poteza u hali ide u zatvor na 18 meseci? (VIDEO)
27. 04. 2023. u 15:46
HRVATI SAD ĆUTE O SRAMOTI U ŠVAJCARSKOJ: Navijači Hajduka krali i pevali ustaške pesme
27. 04. 2023. u 16:19
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)