OGLASILA SE LEGENDARNA NAVRATILOVA: Nadam se pozitivnom ishodu, boriću se sa bolešću

SVI ljubitelji tenisa ostali su u neverici kada se pojavila informacija da od raka boluje legendarna Martina Navratilova. Sada je poznato sa kojom vrstom ove bolesti se bori slavna Čehinja.

ОГЛАСИЛА СЕ ЛЕГЕНДАРНА НАВРАТИЛОВА: Надам се позитивном исходу, борићу се са болешћу

Foto: EPA-EFE/JOE CASTRO

Sve je otkriveno u novembru, a njeni zastupnici su uputili i saopštenje u kom najavljuju da će sa lečenjem početi ovog meseca.

- Kancer je HPV tipa što znači da bi trebalo da dobro reaguje na terapije. Martina je primetila uvećanu limfnu žlezdu u vratu tokom WTA finala u Fort Vortu. Kada nije splasnula, urađena je biopsija i rezultati su pokazali da je reč o raku prvog stadijuma. Istovremeno je u njenim grudima nađen sumnjiv oblik koji se ispostavio kao kancer, nevezan za onaj u grlu. Oba su u ranom stadijumu i postoji dobra šansa za oporavak - navode predstavnici Navratilove, a prenose britanski i američki mediji.

Martina, koja je osvojila 18 grend slem titula u singlu istakla je da nema predaje.

- Ova dupla nevolja je ozbiljna, ali i dalje može da se reši. Nadam se pozitivnom ishodu. Biće teško u narednom periodu, ali ću se boriti sa ovom bolešću sa svime što imam - navela je slavna teniserka.

BONUS VIDEO: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

PARI SEN ŽERMEN OPET OSVOJIO LIGU ŠAMPIONA! Istorijsko finale, Arsenal pao u neviđenoj drami (VIDEO)

Pari Sen Žeremen i Arsnal su odigrali izuzetno zanimljivo finale UEFA Lige šampiona 2026, a meč u Budimpešti završen je istorijskom, drugom uzastopnom evropskom titulom za pariske "svece" - rezultat je bio najpre 1:1 posle 120 minuta igre (strelci su bili Kai Haverc i Usman Dembele iz penala), a onda je u izvođenju jedanaesteraca do titule došao tim i francuske prestonice - 4:3.

30. 05. 2026. u 21:01 >> 21:10

Komentari (0)

BEZ PARDONA: Američka policija suzavcem na demonstranate