"BILA JE ČAST IGRATI PROTIV TEBE, ALI JOŠ VEĆA IGRATI S TOBOM" Dirljiva poruka Stena Vavrinke Rodžeru Federeru
IKONA svetskog tenisa Rodžer Federer odlazi u penziju posle ovogodišnjeg izdanja Lejver kupa, takmičenja čiji je idejni tvorac bio. Švajcarac je tokom karijere imao nemerljiv uticaj na razvoj i popularnost tenisa u svetu. Mnogi kažu da bez njega ne bi bilo ni Nadala ni Đokovića, što možda i nije sasvim tačno, ali nema sumnje da je Rodžer itekako uticao na karijeru Stena Vavrinke.
EPA/EFE
Njih dvojica su 2008. godine u Pekingu osvojili zlatnu olimpijsku medalju u dublu za Švajcarsku, a 2014. su svojoj zemlji doneli za sada jedinu titulu šampiona Dejvis kupa, kada su sa 3:1 u finalu savladali Francusku.
Kao protivnici sastali su se 26 puta, a Sten je samo tri puta slavio. Dva puta je to uradio u Monte Karlu, 2009. i 2014, kada je i osvojio svoj jedini masters, a jednom na Rolan Garosu, one 2015. godine kada je podigao trofej Musketara sprečivši Novaka da osvoji kalendarski Grend slem.
- Hvala ti prijatelju na svemu što si uradio za mene svih ovih godina. Bila je prava čast deliti s tobom teren kao protivnik, ali još veća biti u istom timu s tobom. Zauvek sam ti zahvalan za sve trenutku, na terenu i van njega. TEnis više nikada neće biti isti, uživaj u sledećem poglavlju života sa tvojom divnom porodicom - napisao je Vavrinka na Tviteru.
Federer je ranije imao plan da posle Lejver kupa učestvuje na turniru u rodnom Bazelu, a nije krio želju i nadu da se sledeće godine, poslednji put, okuša na Vimbldonu. Na kraju je ipak odlučio da posluša svoje telo i objavio je kraj jedne od najblistavijih karijera u istoriji sporta.
Preporučujemo
OVO NIKAD NE BI URADILI ZA ĐOKOVIĆA! Real se odlučio na ovaj potez zbog penzionisanja Federera (FOTO/VIDEO)
16. 09. 2022. u 19:06 >> 19:11
JELENA SE OGLASILA PRE NOVAKA: Đokovićeva žena ispratila Federera u penziju
16. 09. 2022. u 13:34
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
26. 01. 2026. u 07:00
OTKRIVENO! Evo zašto Dušan Mandić i Miloš Ćuk nisu bili na prijemu kod predsednika Aleksandra Vučića posle Evropskog prvenstva u vaterpolu!
Srbija i Mađarska odigrale su uzbudljivo finale Evropskog prvenstva u vaterpolu 2026. u Beogradu, a po završetku te utakmice i titule koja je pripala "delfinima", za njih je priejm organizovao srpski predsednik, Aleksandar Vučić. Na tom prijemu nije bilo dvojice zlatnih vaterpolista.
26. 01. 2026. u 19:49
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)