VREME JE ZA OSVETU: Novak Đoković nikada ni set nije uzeo Kirjosu, a zbog ovih mečeva želi revanš na Vimbldonu
NOVAK Đoković će braniti titulu na Vimbldonu 2022, jer je posle vrlo zanimljivog meča uspeo da se plasira u finale turnira čiji je šestostruki šampion.
FOTO: Tanjug/AP
Đoković je u polufinalu bio bolji od senzacionalnog Britanca Kamerona Norija, devetog nosioca kog je posle preokreta savladao sa 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, pa će u nedelju igrati za svoju 21. grend slem titulu i to protiv Nika Kirjosa.
Podsetimo, Australijanac je u završnu borbu za trofej prošao nakon što mu je Rafael Nadal, usled povrede, bez borbe predao polufinale, pa je Kirjos nenadano dobio četiri dana za pripremu tog meča.
Naš teniser se u dosadašnjoj karijeri dva puta sastajao sa Australijancom, a Kirjos je oba puta izašao kao pobednik i to bez izgubljenog seta.
Prvi put duel njih dvojice se održao sada već davne 2017. godine u martu na turniru u Akapulku i tada je Australijanac meč rešio u svoju korist sa 7:6 i 7:5.
Samo dve nedelje posle, dvojica tenisera su ponovo bili suparnici u osmini finala Indijan Velsa, a Kirjos je bio bolji sa 6:4 i 7:6.
U nedelju ćemo imati priliku da gledamo "trilogiju" Srbija i Australijanca. Nole je spreman za osvetu, a bar po kladionicama važi za velikog favorita u ovom meču.
Podsetimo, Đoković će protiv Kirjosa igrati svoje 32. grend slem finale i pokušati da osvoji Otvoreno prvenstvo Engleske po sedmi put u karijeri.
BONUS VIDEO: Ko su najtrofejniji teniseri na svetu?
Preporučujemo
ODUSTAO OD ULOGE: Marko Janketić otkrio zašto neće da glumi Acu Lukasa
08. 07. 2022. u 14:25
ČUDESNI ĐOKOVIĆ UZ PREOKRET DO FINALA VIMBLDONA! Novak promenio imidž usred meča, pa promenio i njegov tok!
08. 07. 2022. u 18:53 >> 18:54
NOVAC SA VIMBLDONA IDE RUSIJI: Jelena Ribakina obradovala Kazahstan, ali i Moskvu
08. 07. 2022. u 14:05
KRIZA NA "STAMFORD BRIDžU": Čelsi u ozbiljnim problemima pred gostovanje jedne od najrazigranijih ekipa Premijer lige
Posle bolnog poraza u Bergamu i serije skromnih rezultata u Premijer ligi, Čelsi se vraća na „Stamford bridž“ sa jasnim ciljem, prekinuti loš niz i održati korak sa ekipama iz vrha. Međutim, protivnik koji dolazi u London je trenutno jedan od najneprijatnijih u prvenstvu, Everton Dejvida Mojesa koji na krilima četiri pobede u poslednjih pet kola dolazi u prestonicu.
13. 12. 2025. u 07:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)