NADAL ODUSTAO! Španac objasnio zašto se povlači sa mastersa u Majamiju
NAJBOLjI španski teniser Rafael Nadal otkazao je učešće na turniru u Majamiju i objasnio to potrebom da se što pre prilagodi promeni podloge.
Tanjug/AP
Rafa želi da vrati pehar Rolan Garosa koji je prošle godine izgubio porazom u polufinalu od potonjeg šampiona Novaka Đokovića.
- Nisam igrao na tom turniru već nekoliko sezona. Imam 36 godina i već sam igrao mnogo više nego što sam očekivao. Mom telu ne prijaju promene podloga. Ako bih igrao u Majamiju, ne bih imao vremena da se oporavim i pripremim za šljaku - rekao je Španac koji osim Majamija, nikad u karijeri nije osvajao ni masterse u Parizu i Šangaju.
- To bi bilo opasno za moje stopalo i moja kolena. Moram postepeno da se prilagođavam promeni podloge, tako da sam odlučio da ne igram u Majamiju - rekao je Nadal.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
OVO SU SVI ČEKALI! Kreće nokaut faza, verujemo u jednog od domaćina
POČINjE ono što smo svi čekali, obračuni šesnestine finala, a prvi na teren izlaze Južna Afrika i Kanada koji se sastaju u Inglvudu od 21.00.
28. 06. 2026. u 10:30
"STRAŠAN" MEČ AUSTRIJE I ALŽIRA! Marko Arnautović strelac, obe selekcije obezbedile ono što su želele!
Fudbaleri Austrije i Alžira odigrali su meč 3. kola grupne faze i na kraju utakmice semafor je pokazivao 3:3.
28. 06. 2026. u 05:59 >> 01:26
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)