JAPANSKI PREMIJER OPTIMISTA: Olimpijske igre u Tokiju biće održane na leto
ODLOŽENE Olimpijske i Paraolimpijske igre, koje su prošle godine trebalo da se održe u Tokiju, biće organizovane na leto, rekao je japanski premijer Jošihide Suga, a odluka je doneta uprkos zabrinutosti zbog porasta broja zaraženih korona virusom.
Foto: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON
Japanski premijer Jošihide Suga rekao je da će Olimpijske i Paraolimpijske igre biti održane na leto i da će biti bezbedne.
Olimpijske igre počeće 23. jula, a Paraolimpijske mesec dana kasnije - 24. avgusta, prenosi BBC.
Za održavanje Olimpijskih i Paraolimpijskih igara biće potrebno da se izdvoji dodatnih 2,29 milijardi evra (2,8 milijardi dolara), zbog mera prevencije širenja virusa, a ovo bi mogla da bude najskuplja letnja Olimpijada u istoriji.
Većina građana Japana protivi se održavanju Olimpijskih igara u 2021., kako pokazuju istraživanja javnog mnjenja. Oni smatraju da je bolje da se Olimpijada otkaže ili pomeri, ali japanski premijer ističe da će one predstavljati "simbol globalne solidarnosti".
Broj zaraženih korona virusom u Japanu je poslednjih dana u porastu, a Tokio je prvi put potvrdio više od hiljadu novih slučajeva zaraze u jednom danu.
U Japanu su potvrđeni slučajevi mutiranog soja korona virusa otkrivenog u Velikoj Britaniji, a gradonačelnica Tokija Juriko Koike je upozorila da broj zaraženih mogao znantno da se uveća.
Prema podacima Univerziteta "Džons Hopkins", u Japanu je do sada zabeležen 239.041 slučaj korona virusa, a ukupno je preminulo 3.337 pacijenata.
Preporučujemo
VODIČ KROZ SPORTSKU 2021. GODINU: Svi sportski događaji koje željno isčekujemo!
01. 01. 2021. u 10:25 >> 10:35
MASANORI TAKAJA ZA "NOVOSTI": Održaćemo Olimpijske igre sa gledaocima
15. 12. 2020. u 21:56
RUSI OGORČENI: Potpuni bezobrazluk, nećemo ostati bez odgovora
18. 12. 2020. u 10:05
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)