POSLE SREBRA STIGLO I ZLATO: Arunović najbolja na otvorenom prvenstvu Mađarske
SRPSKA streljačica Zorana Arunović osvojila je zlatnu medalju na zatvaranju Otvorenog prvenstva u Mađarskoj, u disciplini vazdušni pištolj.
EPA/ZURAB KURTSIKIDZE
Nakon što je ranije na prvenstvu osvojila srebrnu medalju, Zorana Arunović se poslednjeg dana u Mađarskoj okitila i zlatnim odličjem.
Srpska streljačica je većim delom finala bila na drugom mestu, ali je u finišu stigla do prvog mesta.
Borbu za medalje najbolje je počela Mađarica Sara Rahel Fabijan i vodila je trku do 18. hica (od ukupno 24). Tada je Arunovićeva preuzela čelnu poziciju i vođstvo sačuvala do kraja finala.
Srpska takmičarka je vrlo sigurno gađala u finišu takmičenja, konstantno uvećavala prednost nad rivalkama i trijumfovala sa 240,2 kruga. Fabijanova je ostala na drugom mestu sa 238,5. Treće mesto pripalo je Mirijam Jako (Mađarska), pobednici subotnjeg nadmetanja.
U finalu poslednjeg dana takmičenja gađala je i Sanja Vukašinović, koja je osvojila četvrto mesto vazdušnom puškom.
Preporučujemo
GRADI SE TIMSKI DUH: Srpski strelci se okupljaju iako nema takmičenja
18. 11. 2020. u 14:46
KAO DA PORAZ NIJE BIO DOVOLjAN! Problemi za Barsu, Pike i Serhio Roberto teško povređeni
22. 11. 2020. u 15:51
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za subotu
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
28. 02. 2026. u 07:00
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)