KONKORD DOGOVOR POTPISAO I MERCEDES: Ekipe Formule 1 se obavezale na ostanak u takmičenju do 2025. godine
SVIH 10 ekipa Formule 1 potpisale su Konkord dogovor i obavezale se da će ostati u takmičenju do 2025. godine.
Foto: AP
Kako je danas saopšteno, sve ekipe su potpisale dogovor, koji je, u kombinaciji sa novim pravilima koja stupaju na snagu od 2022. godine, "usmeren na smanjenje finansijske i praćenje nejednakosti među ekipama", preneo je Skaj.
U zajedničkom saopštenju Formule 1 i Međunarodne automobilske federacije (FIA) navodi se da će dogovor "obezbediti dugoročnu održivu budućnost Formule 1, sa novim uslovima usredsređenim na pravičniji deo prihoda i revidiranu strukturu upravljanja".
Konkord dogovor je trostrani dogovor timova, FIA i vlasnika Formule 1 - Liberti medije, isticao je na kraju godine, a čelnici Formule 1 su duže vreme razgovarali o periodu 2021-2025, tokom kojeg će doći do promene pravila.
Ferari, Meklaren i Vilijams su prve ekipe koje su objavile da su potpisale, ali su sada i ostale ekipe, uključujući i svetskog šampiona Mercedes, koji je prethodno izrazio zabrinutost, takođe potpisale.
Preporučujemo
"NEĆU MOĆI DA..." Radomir Koković imao šta da poruči pred duel Železničar - IMT
12. 12. 2025. u 17:23
SAKRAMENTO "LEŽI" NIKOLI JOKIĆU: Najbolji igrač današnjice obožava da igra protiv Kingsa
NOVO dominantno izdanje najboljeg košarkaša današnjice očekujemo na večerašnjem meču Sakramenta i Denvera koji se sastaju u "Golden 1 centru" četiri sata posle ponoći.
11. 12. 2025. u 13:30
AUSTRIJA JE ZAPANjENA: Evo šta su "delije" upravo uradile u Gracu (FOTO/VIDEO)
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč "delije" su iznenadile lokalnu javnost.
11. 12. 2025. u 17:18 >> 17:40
KRAH - IBRAHIMOVIĆ OSTAJE BEZ NOVCA: Uložio milione u novi biznis - sve propalo
ZLATAN Ibrahimović je započeo biznis koji ne ide onako kako je planirano.
11. 12. 2025. u 11:24
Komentari (0)