TRAGEDIJA U AMERICI! Ubila se buduća velika zvezda NFL-a
Kako javljaju američki mediji, dogodila se velika tragedija kada je talentovani hvatač i bivši student LSU Kajren Lejsi počinio samoubistvo.
Foto: Profimedia
Kako javljaju američki mediji, dogodila se velika tragedija kada je talentovani hvatač i bivši student LSU Kajren Lejsi počinio samoubistvo.
Lejsi je bio pod istragom i suočavao se s optužbama zbog saobraćajne nesreće sa smrtnim ishodom koja se dogodila u decembru prošle godine u Luizijani, što je ozbiljno narušilo njegove izglede za NFL draft.
Prema navodima policije, potera za Lejsijem završila se u subotu kasno uveče kada je izgubio kontrolu i doživeo udes. Kada su službenici prišli vozilu, zatekli su Lejsija mrtvog, a sve ukazuje na samoubistvo. Hitna pomoć je mogla samo da konstatuje smrt na licu mesta.
Univerzitet LSU izdao je saopštenje povodom njegove smrti:
"Duboko smo pogođeni tragičnom vešću o smrti bivšeg fudbalera LSU, Kajrena Lejsija. Naše misli i molitve su sa njegovom porodicom i voljenima, kao i sa bivšim saigračima i trenerima koji su pogođeni ovom tragedijom"
Lejsi je prošle sezone bio lider tima u broju postignutih tačdauna (devet), a drugi po broju uhvaćenih lopti (58) i osvojenih jardi (866).
Nedugo nakon fatalne nesreće, prijavio se za NFL draft, ali nije igrao u pobedi LSU protiv Bejlora u "Texas Bowl" 31. decembra.
Nesreća koja je zasenila njegovu karijeru dogodila se u Lafurš paroku, gde je, prema izveštaju državne policije, Lejsi navodno vozio rizično velikom brzinom i preticao u zoni gde je preticanje zabranjeno. Drugi vozač, pokušavajući da izbegne Lejsijev automobil, direktno se sudario sa vozilom iz suprotnog smera. U toj nesreći smrtno je stradao 78-godišnji Herman Hol.
Policija je navela da je Lejsi nakon nesreće pobegao sa mesta događaja bez pozivanja pomoći. Protiv njega su podignute optužnice za ubistvo iz nehata, bekstvo sa mesta nesreće i neodgovornu vožnju.
Lejsi je rodom iz Luizijane i igrao je važnu ulogu u napadu LSU tokom sezone 2023. godine. Njegov potencijal u NFL-u bio je velik, ali tragedija koja ga je zadesila označila je tragičan kraj jedne obećavajuće karijere i gašenje mladog života.
Preporučujemo
KAKAV MEČ U MILANU: Inter i Napoli podelili bodove, "neroazuri" čuvaju prvo mesto
11. 01. 2026. u 23:03
PARTIZAN SLAVIO U CRNOJ GORI! Crno-beli bolji od Studentskog centra u 14. kolu ABA lige
11. 01. 2026. u 22:20
SPEKTAKL! EL KLASIKO ZA TROFEJ! Barsa silovita, Real ranjiv – ko diže Superkup u Džedi?
BARSELONA i Real Madrid sastaju se u finalu Superkupa Španije u nedelju uveče (20.00), u novom izdanju El Klasika koji direktno odlučuje o trofeju kao i prošle godine kada je ubedljivo slavila Barsa (5:2).
11. 01. 2026. u 07:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)