ŠTA MU BI? Dejan Savić otkrio zbog čega je preuzeo reprezentaciju Crne Gore
KAO grom iz vedra neba odjeknula je vest da je nekadašnji selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić preuzeo selekciju Crne Gore.
foto: EPA
Inače, Savić je tek četvrti selektor Crne Gore, a nakon potpisivanja je otkrio šta za njega predstavlja ovaj poziv.
- Poziv iz Crne Gore za mene je pre svega čast, zatim velika prilika da zajednički ostvarimo značajne rezultate - rekao je Savić za Vaterpolo i plivački savez Crne Gore, a potom se prisetio međusobnih utakmica s „ajkulama”.
- Dugo godina smo bili veliki sportski rivali, ali istovremeno i prijatelji. Zato i angažman u Crnoj Gori doživljavam kao dolazak među prijatelje. Meni, upravo zbog pomenutog, ovaj izazov biće posebno zadovoljstvo i velika odgovornost.
Pre Savića, dugo je na klupi Crne Gore bio Vladimir Gojković, a interesantno da je srpskog stručnjaka na klupu ajkula doveo nedavno postavljeni predsednik saveza Nikola Milić.
- Čast nam je što je Savić, kao jedan od najuglednijih svetskih trenera, prihvatio poziv da preuzme Crnu Goru. On je prepoznat po strastvenom pristupu i sposobnosti da motiviše igrače, što nam je u ovom trenutku od velikog značaja - istakao je Milić i dodao:
- Osim toga, naša želja je bila da selektor bude neko ko poznaje mentalitet i specifičnosti ovog podneblja i šta ovaj sport znači Crnoj Gori. Dejan je toga svestan, bez sumnje.
BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara
Preporučujemo
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 16:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)