JOŠ BOD DO EVROPSKOG PRVENSTVA: Rukometašicama u nedelju u Zrenjaninu dovoljan i remi sa Turskom kako bi ostvarile cilj
BUGARSKOJ su još jednom održale čas iz rukometa i odmah su se okrenule odlučujućem duelu sa Turskom. Naše dame, posle efektne pobede nad Bugarkama (35:17), bod deli od plasmana na EP od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj. Ali, izabranice Uroša Bregara žele da u nedelju (18.00), u Zrenjaninu, u poslednjem kolu grupe 6, pobedom nad Turkinjama završe kvalifikacije za odlazak na šampionat Starog kontinenta.
Tanjug/AP
- Lepo smo otvorile utakmicu, u duel sa Bugarkama ušle smo fokusirano, a trener Uroš Bregar dao je šansu svim devojkama. Lepo smo odigrale. Spremne smo za duel sa Turkinjama, to nam je najbitniji meč i želimo da na pravi način završimo kvalifikacije za EP - ističe za sajt RSS Aleksandra Stamenić, koja je bila naša najubojitija rukometašica sa osam pogodaka.
Naše devojke su protiv Bugarki igrale ozbiljno i odgovorno. Nisu se opuštale, a meč su rešile već na početku, kada su u 13. minutu povele sa 10:0. Domaće igračice su prvi pogodak postigle u 15. minutu, a takav razvoj događaja na terenu omogućio je strategu Srbije Urošu Bregaru da šansu pruži i mladim igračicama. Bila je to i proba za duel sa Turkinjama, jer naše devojke žele da sa vernim navijačima u Zrenjaninu na pravi način proslave plasman na EP. Ne bi trebalo izgubiti iz vida da Srpkinje imaju gol-razliku +46, a Turkinje +13, zbog čega im i remi donosi drugo mesto. Ali jasno je da neće da kalkulišu.
Jedna od mlađih, koja je iskoristila ukazanu šansu, bila je i pivot Naisa Jelena Knežević.
- Bila je to jedna sjajna utakmica. Uradile smo sve što se tražilo od nas, ispunile smo svaki zahtev našeg trenera. Ponosan sam na devojke, jer smo igrale kao jedna, kao tim i nadam se da ćemo ovako igrati i protiv Turske - naglašava za sajt RSS Jelena Knežević.
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)