JELENA ARUNOVIĆ: Ostvaren je uspeh, ali nas nije impresionirao
TRENER Zorane Arunović, njena sestra Jelena Arunović, izjavila je posle Svetskog kupa u Kairu da uspeh jeste ostvaren, ali da rezultatima nisu impresionirani.
FOTO: S. K.
Srpska strelkinja Zorana Arunović osvojila je srebrnu medalju u pojedinačnoj konkurenciji i srebnu medalju u miks dublu sa Damirom Mikecom na Svetskom kupu u Kairu.
- Svaka medalja je svakako veliko dostignuće, ali ima dosta stvari koje moramo da popravimo. Ovo takmičenje bilo nam je odličan pokazatelj gde postoji problem i šta su najslabije karike na kojima moramo da radimo. Svaki uspešan trener i sportista znaju koliko se raduju tom srebru kada se već uđe u finale i borbu za zlato. Nema sumnje da je ostvaren uspeh, ali nismo euforične, jer Zorana je do sada postizala mnogo bolje kvalifikacione rezultate i bila je na višem nivou preciznosti - izjavila je Jelena Arunović.
Osvrnula se potom na takmičenja koja očekuju nju i Zoranu Arunović.
- Pred nama su ove godine tri takmičenja na kojima će biti naš glavni fokus. To su Šampionat Evrope, Evropske igre i Svetsko prvenstvo. Evropski šampionat održava se u Estoniji u prvoj polovini marta tako da imamo dovoljno vremena da ispravimo uočene nedostatke. U završnoj smo fazi priprema, a ciljamo visok plasman. Osvajanje medalje je nešto čemu težimo, a zlato bi svakako bilo ono što bi nas zadovoljilo. Najvažnije je da je Zorana u ovom momentu zdrava, da je veoma motivisana i da nije iscrpljena. To me posebno raduje, jer je to znak da se dobro adaptirala na sve novine koje sam unela u trenažni proces, s obzirom da je ovo predolimpijska godina i da su ciljevi značajno izmenjeni - istakla je Jelena Arunović.
Stručni tim koji je oformila Jelene Arunović ojačan je Roksandom Atanasov, istaknutim karate stručnjakom koja je bila dugogodišnji trener olimpijske šampionke Jovane Preković.
- Čim je postalo jasno da karate neće biti u programu Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine i nakon odluke da Jovana Preković okonča sportsku karijeru, munjevito sam reagovala i pozvala sam Roksandu da nam se pridruži. Reč je o zaista vrhunskom stručnjaku. Napravila je najveće uspehe srpskog karatea u prošlom olimpijskom ciklusu i ni po koju cenu nisam želela da mi izmakne jedan takav vrhunski trener. Jako sam želela da neko ko je empirijski prošao mnogo toga na putu uspeha sa Jovanom Preković bude u našem timu. Moram da kažem da sam srećna zbog kvaliteta ljudi sa kojima imam privilegiju da radim - zaključila je Jelena Arunović.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MOTO GP: Mark Markez pobedio u trci za Veliku nagradu Nemačke
12. 07. 2026. u 15:20
ZVEZDA RAZMATRA PONUDU: Stranac napušta "Marakanu", seli se u tursku?
12. 07. 2026. u 15:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ČESTITKE BELINGEMU I SUDIJAMA!" Oglasio se otac Erlinga Halanda nakon ispadanja Norveške sa Mundijala
Bivši norveški fudbaler Alf-Inge Haland, otac zvezde "vikinga" Erlinga Halanda, oglasio se na društvenim mrežama nakon ispadanja Norveške od Engleske, i to prozvavši sudije.
12. 07. 2026. u 12:30
PARTIZAN ZAVRŠIO PLEJMEJKERA! Bivši saigrač Miloša Teodosića oblači crno-beli dres
Doskorašnji košarkaš Virtusa, Alesandro Pajola, uskoro će postati novi košarkaš Partizana.
11. 07. 2026. u 20:46
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)