PAO SVETSKI PLIVAČKI REKORD! Srbin uveličao veliko finale, Barna ostvario najbolji rezultat karijere

13. 08. 2022. u 22:14

SRPSKI plivač Andrej Barna zauzeo je danas poslednje, osmo mesto u finalu Evropskog prvenstva u disciplini 100 metara slobodnim stilom.

ПАО СВЕТСКИ ПЛИВАЧКИ РЕКОРД! Србин увеличао велико финале, Барна остварио најбољи резултат каријере

Brna je pomenutu deonicu isplivao za 48,38 sekundi i bio jedan od četvorice takmičara koji su plivali ispod granice od 48 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je sjajni Rumun David Popovići koji je vremenom 46,86 sekundi postavio novi svetski rekord na 100 metara, srušivsi rezultat Brazilca Cezara Sijela Filja (46,91) iz 2009. godine.

Srebro je pripalo Mađaru Kristofu Milaku (47,47), a srebro Italijanu Alesandru Mireziju (47,63).

Uprkos tome što je takmičenje završio kao osmi, srpski plivač Andrej Barna ostvario je najbolji rezultat u karijeri.