POČELO EP ZA ODBOJKAŠICE: Bugarska maksimalna, Turska pobedila posle preokreta

18. 08. 2021. u 22:43

EVROPSKI prvenstvo za odbojkašice počelo ja utakmicama Bugarska - Grčka i Turska - Rumunija.

ПОЧЕЛО ЕП ЗА ОДБОЈКАШИЦЕ: Бугарска максимална, Турска победила после преокрета

Iznenađenja na startu takmičenja nije bilo, pošto su uloge favorita opravdali Bugarska i Turska.

Grčka nije bila dostojan rival na ovoj meču, poražena je sa maksimalnih 3:0 (25:20, 25:15, 25:19). Dominacija Bugarki se ogledala u tome da rivalkama nijednom nisu dozvolile da pređu 20 poena u setu.

Sa druge strane Turska je izgubila jedan set od Rumunije - 3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17). Izabranice Đovanije Gvidetija su izgubile prvi set, ali su ostatak duela odigrale furiozno i što je najvažnije za njih pobedom počele Evropsko prvenstvo.

Na krilima raspucane Ebrar Karakurt koja je meč okončala sa 21 poenom i 57 odsto napadačke uspešnosti Turska se domogla trijumfa i nije dozvolila iznenađenje.

Podsetimo, aktuelne šampionke Evrope - odbojkašice Srbije sutra kreću u odbranu trofeja, utakmicom protiv Bosne i Hercegovine od 17 sati.