PALE OLIMPIJSKE ŠAMPIONKE! Lazovićeva i drugarice šokirale sjajne Kineskinje

07. 06. 2021. u 18:31

SRBIJA je zasijala u Riminiju. Mlade odbojkašice su u osmom kolu Lige nacija na kolena bacile olimpijskog pobednika, Kinu - 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22).

ПАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ШАМПИОНКЕ! Лазовићева и другарице шокирале сјајне Кинескиње

Srpkinje danas (19.30) igraju sa Belgijom.

Devojke su posle lošeg početka prvog seta (4:9) zaigrale otresitije, ubojitije na servisu, bloku i u napadu i potpuno su poremetile iskusne Kineskinje. Srpkinje su izvanredno igrale sve do trećeg seta, kada su ušle u seriju grešaka i omogućile protivnicama da izbore častan poraz. Katarina Lazović i drugarice u četvrtom setu 1:5 pretvorile u 12:8 i prednost sačuvale do kraja. nS. K.

KINA - SRBIJA 1:3

DVORANA Sajma u Riminiju. Bez publike. Sudije: Kazamikela (Argentina) i Zivarz (Kanada).

KINA: Dijao 4, Jang 12, Gao 3, J. Vang 9, Li 13, Žang, Ksi. Liju 12, Jao, Ženg, Lin (libero), M. Vang (libero), J. Liju 5, Duan 6. Poeni - napad: 48, blok: 13, servis: 3, greške rivala: 23.
SRBIJA: Lazović 26, Carić 22, Uzelac, Jakšić 4, Kocić 9, Lozo 16, Đorđević, Medić 5, Marković, Bukulić, Delić, Đurđević (libero), Gočanin (libero), Mirosavljević. Poeni - napad: 66, blok: 8, servis: 8, greške rivala: 12.