PORAZ ZVEZDE ZA KRAJ EVROLIGAŠKE SEZONE: Crveno-beli bledi u Berlinu, Alba ubedljivo slavila

08. 04. 2021. u 19:42 >> 21:34

KOŠARKAŠI Crvene zvezde porazom od Albe sa 81:58 završili su ovu sezonu u Evroligi.

ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ ЗА КРАЈ ЕВРОЛИГАШКЕ СЕЗОНЕ: Црвено-бели бледи у Берлину, Алба убедљиво славила

Sigurno da su se svi u klubu, kao i navijači nadali da će se crveno-beli boriti bar za Top 8, ali to se nije desilo, a da je moglo i moralo da bude bolje jeste.

Ovo će sigurno brzo biti zaboravljeno i Zvezda se okreće obavezama u ABA ligi gde će juriti novu titulu kako bi i naredne sezone (verovatno) bila član najelitnijeg košarkaškog društva.

Zvezda je sezonu u Evroligi završila sa učinkom 10-24, a Alba 12-22.

Što se ovog meča tiče postojao je samo jedan tim na terenu, a to je bio domaćin. Neizvesno je bilo samo u prvoj četvrtini, a onda je prednost konstantno rasla.

Izabranici Aita Garsije Renezesa su odlično šutirali 12/29 za tri poena, dok se Zvezda baš mučila u napadu što pokazuje i broj postignutih poena.

Albu je do pobede vodio Pejton Siva sa 17 poena, pratio ga je Simone Fontekio koji je postigao 13. Kod crveno-belih najbolji je bio Marko Simonović sa 12, dok je Džordan Lojd dodao 10.

ČETVRTA ČETVRTINA: Alba - C. zvezda 81:58

81:58 - Kraj utakmice!

79:55 - Odlično šutira Alba i deluje da igrači Zvezde jedva čekaju da se završi ova utakmica i sezona u Evroligi.

73:55 - Lako je Delou poentirao u kontri posle dobrog dodavanja Grejndžera i sa klupe Zvezde ragovano je minutom odmora.

71:55 - Dve vezane trojke za Beograđane. Posle plejmejkera precizan je bio i Lojd.

71:52 - Trojku za Zvezdu postigao je i Aleksa Uskoković.

71:49 - Prve poene za crveno-bele u poslednjoj deonici ovosezonske Evrolige postigao je Lendi Noko.

69:46 - Delou je nastavio šutersku rapsodiju domaćih. Ovo je bio deseti pogodak domaćih van linije 6,75.

TREĆA ČETVRTINA: Alba - C. zvezda 66:46

66:46 - Malo je Zvezda popravila utisak u finišu trećeg perioda najviše zahvaljujući Marku Simonoviću koji je postigao četiri trojke.

66:41 - Trojka na trojku. To je nešto što treneri ne vole. Najpre je pogodio Simonović, a onda uzvratio Timan, pa u sledećem napadu Albe pogodio i sjajni Markus Eriksen.

60:38 - Raste prednost Albe. Ubrzao je domaćin ritam i otišao na do sada najvećih 22 razlike. Dejan Radonjić je reagovao tajm-autom.

55:38 - Davodovac je pogodio četvrtu trojku za svoj tim. Ipak, uprkos dobroj odbrani Gifaj je bio precizan za dva.

51:35 - Sjajan prodor Dobrića i odličnp polaganje za dodatno smanjenje prednosti domaćih.

51:33 - Počelo je drugo poluvreme i ono što je upečatljivo je bolja odbrana poslednjeg šampiona ABA liga, no napad i dalje nije ubojit.

DRUGA ČETVRTINA: Alba - C. zvezda 49:30

49:30 - Loša druga četvrtina za Zvezdu. Crveno-beli su drugi period izgubili 25:8.

43:30 - Opet je Noko poentirao na identičan način. Zanimljivo da je Kamerunac već zabeležio sedam skokova.

41:28 - Seriju domaćih prekinuo je Noko poenima iz ofanzivnog skoka.

41:26 - Fantastično igra tim iz Berlina, posebno u napadu. Loša igra Zvezde u drugoj četvrtini.

36:26 - Alba kažnjava greške crveno-belih i poenima Sive koji ih je skupi o 12 ide na dvocifrenu prednost, što je ponovo nateralo trenera gostiju da pozove minut odmora.

31:26 - Vratio se Lojd na parket i odmah poentirao za dva poena. Stigao je sjajni Amerikanac do sedmog poena.

31:24 - Domaći su napravili seriju 7:0 i Dejan Radonjić je odmah reagovao tajm-autom kako bi to pokušao da prekine.

26:24 - Davidovac je poentirao uz faul, no nije realizovao dodatno slobodno bacanje. Prve poene za domaće u drugoj četvrtini postigao je Sikma.

PRVA ČETVRTINA: Alba - C. zvezda 24:22

24:22 - Poenima Kuzmića i Dobrića koji je pogodio jedno od dva slobodna bacanja okončan je prvi period.

22:19 - Tim Aita Garsija Renezesa odlično šutira, ali raspucao se i Simonović i pogodio drugi put van linije 6,75.

18:15 - Odlično je Volden pogodio "flouter". Ne bi to bilo ništa čudno da nije prebacio centra tima iz Berlina Kumađea koji visok 224 centimetra.

18:13 - Koristi Zvezda to što je Alba u bonusu. Ognjen Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja, ali Pejton Siva na drugoj strani pogađa trojku. Zatim je istom merom iz levog kornera uzvratio Marko Simonović.

15:8 - U strelce se upisao i Ognjen Kuzmić koji je bio polovično precizan sa linije penala.

13:7 - Lojd je za sada jedini raspoložen u napadu. Inače, Zvezda prvi put ove sezone nosi plave dresove na jednoj utakmici.

10:5 - Dobro otvaranje utakmice domaće ekipe. Crveno-beli se muče u napadu i ne mogu da dođu do lakih poena.

6:5 - Nije Zvezda iskoristila nekoliko napada i Alba je to kaznila poenima Eriksona i Fotekija. Seriju je sa linije penala prekinuo Marko Jagodić-Kuridža.

0:3 - Meč je počeo trojkom Džordana Lojda.