MAJSTORICA ODLUČUJE O PUTNIKU U POLUFINALE: Budućnost nije iskoristila meč loptu, Monako slavio u LJubljani

26. 03. 2021. u 20:16

KOŠARKAŠI Monaka pobedili su Budućnost sa 74:64 i tako izborili odlučujuću utakmicu za plasman u polufinale Evrokupa.

МАЈСТОРИЦА ОДЛУЧУЈЕ О ПУТНИКУ У ПОЛУФИНАЛЕ: Будућност није искористила меч лопту, Монако славио у Љубљани

Tvrd meč je odigran u "Stožicama" u Ljubljani, ali tim iz Kneževine je bio bolji rival i zasluženo je slavio.

Ako je Matijas Lesor bio tragičar prve utakmice kada je promašio iz izgledne pozicije za pobedu, sada je bio junak i potpuno je izdominirao protic centara kluba iz Podgorice.

Francuski centar okončao je meč sa 19 poena, a na to je dodao i devet skokova. Kada se pruži takva partija trijumf obično ne može da izostane.

Monako je posle 20 minuta košarke vodio šest razlike - 37:31. Pokušali su izabranici Dejana Milojevića da preokrenu rezultat i tako se plasiraju u polufinale, ali tim Zvezdana Mitrovića su odbili svaki nalet i zasluženo slavili.

Nominalni gosti su prelomili utakmicu početkom četvrte četvrtine kada su poveli sa 62:51. Od tada je Budućnost samo u tri navrata uspela da spusti razliku na jednocifrenu.

Odličnu utakmicu osim Lesora za Monako odigrao je Rob Grej koji je postigao 20 poena, dvocifren je bio i Markos Najt koji je brojao do 13. Na drugoj strani najbolji je bio Džastin Kobs sa 17 poena, pratio ga je Nikola Ivanović sa 16.

Majstorica u Kneževini je na programu u sredu 31. marta u 18 sati.