PAO TEST ZA BUDUĆNOST: Zvezda gostuje Panatinaikosu, u mislima derbi u Podgorici
EVROLIGAŠKE utakmice postale su Zvezdin probni poligon za završnicu jadranske sezone.
Volden na prvom meču sa "zelenima" Foto Evroliga
Tako je i današnji duel sa Panatinaikosom u Atini (20.00) u službi nedeljnog derbija u Podgorici protiv Budućnosti, iz kojeg pobednik izlazi na otvoren put ka prvom mestu u regularnom delu ABA lige.
I oporavak povređenih i bolesnih podređen je regionalnom prioritetu. Ognjen Dobrić dobio je zeleno svetlo za nastup protiv "zelenih", ne i Dejan Davidovac koji je pod upitnikom i za susret sa Budućnošću.
- Davidovac je bolestan, dobra vest je da nije korona u pitanju. Ne putuje sa nama, svi ostali idu u Atinu - kaže trener Dejan Radonjić, kome je meč sa Panatinaiksom bio prvi u Evroligi po povratku na Zvezdinu klupu i jedna od tri dosadašnje pobede u elitnom takmičenju (74:71). - Sada je tu novi trener Odet Kataš, dobili su veliko pojačanje u Mariju Hezonji, stigao je i Ti-Džej Brej. To su krupne promene u odnosu na tim protiv kojeg smo igrali u Beogradu.
PAO se drži za slamku nade u pogledu plasmana u Top 8, dolazak Hezonje poklopio se s povredom lista Nemanje Nedovića, koji je poslednju evroligašku utakmicu odigrao 29. januara protiv Valensije. Zvezda je eliminisana iz plej-of trke, tako da je u glavnom kadru njenog takmičarskog objektiva potera za najboljom startnom pozicijom pred plej-of ABA lige.
- Igramo 12 mečeva u martu, ali stvari posmatramo na drugačiji način. Do poslednje utakmice u regularnom delu ABA lige, 19. aprila, čeka nas 12 utakmica - kaže Radonjić. - Svesni smo da je ritam izuzetno naporan, u sedam dana igramo četiri bitne utakmice, što iziskuje mnogo napora. Uspeli smo da budemo prilično dobri u poslednjim mečevima. Opterećenje je situacija sa povređenima i bolesnima, koja predugo traje. Idemo u Atinu da odigramo najbolje što možemo, da budemo konkurentni timu u dobroj formi, koji je u prošlom kolu odigrao dobro protiv Makabija.
IZ ATINE U PODGORICU
KOŠARKAŠI Crvene zvezde putuju u Atinu čarter letom na dan utakmice, što jasno određuje takmičarske prioritete.
Odmah po završetku meča u "OAKA areni", zaputiće se direktno u Podgoricu na nedeljni meč 22. kola ABA lige (20.00), najvažniji u nizu od četiri ove sedmice.
Preporučujemo
ZVEZDI LICENCA EVROLIGE? Oglasio se prvi čovek crveno-belih, evo šta je rekao...
17. 03. 2021. u 15:17
KLUBOVI IZ ABA LIGE NE TREBA DA BRINU: Zvezda ako osvoji titulu igraće u Evroligi
15. 03. 2021. u 15:26
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
KRVAVA DRAMA ČUVENOG SRBINA U RUSIJI! Razbili mu glavu, završio na svim naslovnim stranama Ruske Federacije, evo šta o svemu kaže! (VIDEO)
Najnovije vesti iz Rusije tiču se jednog Srbina, i to ne bilo kog. A i ne iz bilo kog razloga: lekari su mu se borili za život, a on se i dalje ničega ne seća!
23. 03. 2026. u 15:36
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)