SRPSKI VUNDERKIND ZAČEPIO USTA GRCIMA: Volim Grčku, ali od početka sam izabrao da igram za Srbiju
ALEKSEJ Pokuševski koji je izabran od strane Oklahome na NBA draftu istakao da voli Srbiju i Grčku.
Foto: N.Paraušić
Mladi srpski košarkaš, posle izbora na NBA draftu od strane Oklahome, dospeo je u žižu domaće, ali i grčke javnosti. Kako i ne bi, kad se kao igrač formirao u Atini igrajući za Olimpijakos u koji je stigao kao klinac.
– Želim da se zahvalim Olimpijakosu, predsedniku Angelopulosu, za mene je to bilo pet neverovatnih godina. Ovo je moj drugi dom. Kad god budem mogao da dođem biću u Grčkoj. Došao sam u Atinu kao dete sa 13 godina, a otišao sam sa 18. Odrastao sam i naučio mnoge stvari. Osećam da me ljudi vole – otkrio je Pokuševski u razgovoru za grčku TV Cosmote.
Grčke novinare posebno je interesovao Andrejev odnos prema Grčkoj, pa su ga pitali da li je tužan što nije dobio grčki pasoš.
– Ne, ne osećam se tužno. Od početka sam odabrao da igram za Srbiju. To, međutim, ne znači da ne volim Grčku. Ovde sam proveo svoje najbolje godine - diplomatski je odgovorio Pokuševski.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
MEČ SEZONE U GRACU: Pobeda vodi Zvezdu u nokaut fazu Lige Evrope!
ŠTURM Grac i Crvena zvezda ukrštaju koplja u duelu koji bi za oba tima mogao da odredi celu evropsku sezonu. Oba kluba jure mesto među najboljih 24 u Ligi Evrope, a situacija na tabeli je toliko tesna da jedan kiks sve može da promeni.
11. 12. 2025. u 07:30
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)