"LUDILO" NA UTAKMICI BARSELONA - REAL MADRID: Finale "Kupa kralja" odlučili produžeci!
Fudbaleri Barselone osvojili su Kup kralja savladavši u finalu Real Madrid sa 3:2 nakon produžetaka (2:2 u 90 minuta).
FOTO: Tanjug/AP
Barselona je nakon prvog poluvremena i sjajnog gola Pedrija vodila sa 1:0 i u prvih 45 minuta je izgledala mnogo bolje na terenu.
U nastavku je Real podigao nivo igre, počeli su da pritiskaju poslednju liniju Katalonaca. Uspeli su iz takve dobre igre da stignu do izjednačenja u 70. minutu preko Mbapea, da bi već u 77. došli i do preokreta golom Čuamenija.
Ipak, u 84. minutu Feran Tores sjajno zaobilazi Kurtou i ponovo poravnava rezultat.
Sviran je i penal za katalonskog velikana u 90+6 minutu, da bi sudija nakon VAR intervenciije poništio isti i meč je otišao u produžetke.
Velika borba je viđena u dodatnih 30 minuta, a Kunde je spektakularnim udarcem izvan šesnaesterca u 116. minutu doneo trjiumf i pehar Barseloni.
Crveni đavoli se vraćaju na pobedničku stazu: Lids je arhiviran, vreme je za osvetu Brentfordu za dva prethodna poraza
MANČESTER junajted u ponedeljak uveče na Old Trafordu dočekuje Brentford u meču koji može biti veoma važan u borbi za plasman u Ligu šampiona. Domaćin je trenutno treći na tabeli Premijer lige i nalazi se u odličnoj poziciji pred sam finiš sezone.
27. 04. 2026. u 10:36
Rusija je zgrožena! Ne može da veruje šta su uradili Turci (VIDEO)
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "Specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, uglavnom skrajnuta kada se o sportu radi, zbog brojnih međunarodnih sankcija. Ali, sportske vesti koje, u najavi, treba da obraduju Ruse - ponekad ih šokiraju. Kao ova.
30. 04. 2026. u 19:38
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (0)