OLIMPIJAKOS SLAVIO U BEOGRADU: Grčki crveno-beli naneli Crvenoj zvezdi 22. poraz u Evroligi ove sezone

Filip Milošević

04. 04. 2024. u 21:07

Košarkaši Olimpijakosa savladali su Crvenu zvezdu u okviru 33. kola Evrolige rezultatom 89:86.

ОЛИМПИЈАКОС СЛАВИО У БЕОГРАДУ: Грчки црвено-бели нанели Црвеној звезди 22. пораз у Евролиги ове сезоне

Gostujuća ekipa iz Pireja mnogo je bolje otvorila meč na krilima Aleka Pitersa koji je bio sjajan sa sedam poena u prvoj četvrtini. Gosti u drugu deonicu odlaze sa sedam poena prednost, ali fenomenalni Adam Hanga vraća crveno-bele u igru, te na poluvreme Grci odlaze sa samo dva poena prednosti.

Domaća ekipa odlično otvara treću četvrtinu, preko Nedovića i Bolomboja tope razliku gostiju, a na kraju četvrtine Teodosić pogađa dalekometnu trojku i donosi prednost crvneo-belima uoči poslednje deonice.

Tokom poslednje četvrtine borili su se igrači Janisa Sferopulosa kako bi došli do povoljnog rezultata, međutim neverovatni Mozes Rajt je sa 16 poena slomio nalete crveno-belih i doneo Olimpijakosu veoma važnu pobedu.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Hanga sa 19 i Gedraitis sa 16 poena, dok je kod gostujuće ekipe najbolji bio Rajt sa 20 i Papanikolau sa 12 poena.

Crvena zvezda će u poslednjem kolu Evrolige gostovati u Istanbulu ekipi Efesa.

BONUS VIDEO: Top 10 najboljih poentera u NBA