MEDALJA ZA BOLJI UTISAK: Topić predvodi Srbiju na juniorskom Evrobasketu u Nišu
MLAĐE košarkaške selekcije Srbije ovog leta se, najblaže rečeno, nisu proslavile. Priliku da poprave utisak imaće momci uzrasta do 18 godina, i to pred domaćim navijačima na Evropskom prvenstvu u Nišu.
FOTO: KK Crvena zvezda/Đorđe Kostić/ABA liga
Tim pod vođstvom trenera Nenada Stefanovića, u kojem je glavna zvezda talentovani plejmejker Crvene zvezde Nikola Topić, u subotu igra premijernu utakmicu protiv Češke u hali „Čair“ (20.30).
- Prva utakmica ume da bude nezgodna što se pritiska tiče, a posebno jer smo domaćini - kaže Stefanović. - Nadam se da toga ipak neće biti. Imamo pripremljenu utakmicu sa Česima, znamo im mane i probaćemo to da iskoristimo.
Osim kapitena ekipe Topića, Srbiju će na juniorskom Evrobasketu predstavljati Andrej Mušicki, Bogoljub Marković, Filip Jović, Đorđe Ćurčić, Matija Milošević, Pavle Nikolić, Aleksa Ristić, Ognjen Romić, Andrej Kostić, Pavle Mišić i Mitar Bošnjaković.
Nakon meča sa Češkom, slede dueli sa Finskom (nedelja, 20.30) i Slovenijom (ponedeljak, 20.30), potom se timovi iz naše C grupe ukrštaju sa rivalima iz D grupe, u kojoj su Grčka, Danska, Španija i Italija.
- Imamo dobar stručni štab, videćemo da momcima prenesemo neke bitne stvari, ali i da ih ne opteretimo. Uostalom, fokus treba da bude na nama, da se više bavimo sobom nego protivnicima. Cilj je da uđemo u borbu za medalju – konstatuje Stefanović.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
24. 07. 2026. u 06:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
Srbin autom "preplivao" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)