VAŽNA POBEDA MEGE: Prekinut niz poraza, FMP doživeo četvrti neuspeh u ABA ligi

08. 01. 2023. u 14:10

KOŠARKAŠI Mege ostvarili su važnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi. Oni su kao domaćini pobedili FMP sa 77:72 (18:19, 19:18, 19:22, 21:13) u 14. kolu regionalnog prvenstva.

ВАЖНА ПОБЕДА МЕГЕ: Прекинут низ пораза, ФМП доживео четврти неуспех у АБА лиги

Tim Marka Baraća je na ovaj način prekinuo seriju od četiri vezana poraza, dok su "panteri" upisali treći poraz u poslednjih šest mečeva.

Što se utakmice tiče, prvo poluvreme bilo je izjednačeno - 37:37. Nastavak susreta doneo je bolju igru gostiju iz Železnika koji su uspeli da naprave setiju 12:0 i od 42:39 stignu do prednosti - 42:49.

Ipak, mladi tim Mege se nije predavao i odličnom igrom u poslednjoj četvrtini uspeo je da napravi preokret i dođe do trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Matej Rudan sa 16 poena, pratio ga je Nikola Đurišić sa 14. Kod FMP-a najviše se istakao Trent Frejžer sa 29, dok je Bo Bič brojao do 13.

Mega sada ima učinak 4-10, a "panteri" 10-4.