OGLASIO SE NENAD ČANAK: Srpski trener objasnio šta se desilo u Litvaniji (VIDEO)
NENAD Čanak isključen je u toku treće četvrtine utakmice između Ritasa i Lijetkabelisa, u trećem meču finala plej-ofa šampionata Litvanije.
FOTO/PRINTSKRIN/BASKET.NEWS.TVITER
Veliki incident nastao je u trenutku kada je košarkaš Ritasa Arnas Butkevičius nenamerno laktom zakačio Dovidasa Gedraitasa, nakon čega je on pao na parket. Sudije su odlučile da ne prekidaju meč. Nakon toga su igrači domaće ekipe poentirali, što je razljutilo Čanka.
Nekadašnji trener Partizana urlao je na arbitre nezadovoljan odlukom, a kasnije je i izbačen. Na putu ka svlačionici je naleteo na protivničkog trenera Giedriusa Zibenasa, nakon čega je protivnički trener izgubio balans i nekako uspeo da ostane na nogama. Čanak je kasnije gestikulirao da nije trebalo tu da stoji.
Dok je izlazio, navijači su ga provocirali, da bi onda umalo ušao u klinč sa vlasnikom Ritasa. Pale su teške reči, psovke na srpskom i umalo je došlo do tuče, ali nekako se situacija smirila.
- Nisam ponosan na to, ali to je bila prirodna reakcija. Giedraitis je krvario, a nije suđen očigledan prekršaj. Ne znam da glumim, nisam mogao da se kontrolišem - rekao je Čanak, a prenosi "Sportklub".
Na putu do svlačionice ramenom je zakačio protivničkog trenera, koji je teatralno posrnuo.
- Nisam nikoga gurnuo. Da li je to neko video - istakao je srpski strateg.
Sa tribina ga je onda verbalno napao predsednik Ritasa Darijus Gudelis i malo je nedostajalo da dođe do tuče.
- Vikao je nešto, ali ne razumem litvanski.
U jednom trenutku deo navijača je skandirao „F..k you Serbia“.
- Nisam to čuo - kratko je rekao Čanak.
Preporučujemo
PANTEROVA BOMBA TIK PRED PREKID FINALA: Pionir eksplodirao a onda su sudije napustile halu (VIDEO)
01. 06. 2022. u 23:00 >> 23:00
STRAVIČNO: Zagorac glavom udario o parket, odmah završio na klupi (VIDEO)
01. 06. 2022. u 22:32 >> 22:43
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)