MONAKO NA ANĐUŠIĆEV POGON: "Kneževi" deklasirali Trinkijerijev Bajern!

12. 11. 2021. u 22:21

DUEL 9. kola Evrolige između Monaka i Bajerna (94:71) obeležilo je odlično izdanje srpskog košarkaša Danila Anđušića.

МОНАКО НА АНЂУШИЋЕВ  ПОГОН: Кнежеви декласирали Тринкијеријев Бајерн!

Bio je to peti trijumf Monaka, dok su Nemci upisali šesti poraz u sezoni.

Došao je domaćin do dvocifrene prednosti nakon prve deonice (23:21), do poluvremena su održali prednost. Zanimljivo je da je samo jednom nemački sastav uspeo da smanji na jednocifrenu prednost.

Majk Džejms je predvodio domaće sa 18 poena, uz 4 asistencije, Anđušić je postigao 16 (5/7 za dva, 2/4 za tri), uz asistenciju za 17 minuta, isti broj poena imao je i Dvejn Bejkon, dok je Leo vesterman utakmicu zvaršio sa 13 poena.

U drugom uzastopnom porazu Bavaraca Vladimir Lučić je zabeležio 15 poena (4/5 za dva, 2/2 za tri, 1/2 slobodna bacanja), 4 skoka i asistenciju za 27 minuta, Otelo Hanter je imao 14, a Ognjen Jaramaz dva (1/2 za dva), i asistenciju za 15 minuta.