BORAC DOŽIVEO NOVI PORAZ: Čačani vodili u Podgorici, ali su parket napustili pognute glave

Č. Vuković

05. 11. 2021. u 22:49

KOŠARKAŠI Borca poraženi su u Podgorici od Studentskog centra sa 88:74 u 7. kolu ABA lige i ovo im je bio treći vezani neuspeh u regionalnom takmičenju.

БОРАЦ ДОЖИВЕО НОВИ ПОРАЗ: Чачани водили у Подгорици, али су паркет напустили погнуте главе

Dobro prvo poluvreme odigrali su Čačani i posle 20 minuta igre imali su prednost od sedam razlike - 39:46, a taj deo meča obeležio je koš Lautara Lopeza.

Argentinac koji nastupa za Borac poentirao je sa svoje polovine na isteku prvog poluvremena. Ipak, ni to nije bilo dovoljno gostima da se sa dva boda vrate kući.

Studentski centar je odigrali fantastično drugo poluvreme. Sveo je rivala na svega 28 poena. Napad je funkcionisao dobro jer su izabranici Andreja Žakelja brojali do 49 u drugom delu susreta.

Ovo je timu iz Crne Gore bio treći trijumf u poslednja četiri meča u ABA ligi i debitant u najvišem rangu regionalnog takmičenja deluje zaista dobro za sada.

Ekipu iz Podgorice do novog trijumfa je predvodio Kenan Kemanjaš sa 15 poena, Kajl Vinjles je dodao 13. Kod Borca najbolji su bili Marko Pecarski i Ivan Marinković koji su meč završili sa po 14 poena.

Studentski centar posle nove pobede ima učinak 4-3, a Čačani 2-5.