EVROLIGA: Efes prokockao plus 19, Alba srušila Fener

12. 10. 2021. u 22:25

EFES se muči na početku sezone u Evroligi. Tim iz Istanbula je poražen od Asvela u Francuskoj sa 75:73.

ЕВРОЛИГА: Ефес прокоцкао плус 19, Алба срушила Фенер

Poraz kao poraz može da se desi, ali šampion Evrope je ispustio prednost od 19 razlike. To je prošle sezone bilo nezamislivo.

Efes je posle prvog poluvremena imao prednost od 14 rzlike - 35:49. Na startu treće četvrtine ta razlika je otišla na pomenutih 19 (37:56). Sve je išlo ka tome da će izabranici Ergina Atamana ostvariti ubedljiv trijumf u dvorani "Astrobal", ali pitao se za nešto i domaćin.

Fantastičan drugi deo meča odigrao je tim Ti Džeja Parkera i na krilima sjajnog Krisa Džonsa (16 poena) uspeo da stigne do nove, treće pobede u elitnom takmičenju.

Najefikasniji kod Asvela bio je pomenuti Kris Džons sa 16 poena, Vil Hauard je dodao 13. Kod Efesa najbolji je bio Vasilije Micić sa 25 poena, dok je Šejn Larkin postigao 15. Filip Petrušev je igrao samo dva minuta i ostao je bez učinka.

Asvel je maksimalan 3-0, a tim iz Istanbula ima učinak 0-3.

Fenerbahče, koji sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević poražen je u Berlinu od Albe sa 84:70 i ovo mu je drugi neuspeh u Evroligi.

Isto kao i Efesu desilo se i Feneru. Dobro prvo poluvreme, loše drugo. Odbrana je bila ispod nivoa. Ekipa srpskog stručnjaka je primila čak 57 poena u drugih 20 minuta. Kada se tako loša defanziva igra na ovakvom nivou takmičenja porazi su neminovni.

Ekipu iz Nemačke do trijumfa je predvodio Oskar da Silva sa 22 poena, Maodo Lo je upisao 21. Na drugoj strani Nando de Kolo je okončao meč sa 15. Marko Gudurić je postigao tri.

Alba je došla do prvog trijumfa i ima učinak 1-2, baš kao i Fener.