ŠPANIJA VRATILA SRBIJI ZA PORAZ NA EP: Naše lavice vodile tri četvrtine, a onda silovita završnica "crvene furije"

Novosti

29. 07. 2021. u 10:25

Drugi meč za košarkašice Srbije na Olimpijskim igrama i prvi poraz.

ШПАНИЈА ВРАТИЛА СРБИЈИ ЗА ПОРАЗ НА ЕП: Наше лавице водиле три четвртине, а онда силовита завршница црвене фурије

U okviru grupe "A" naše dame su poražene od selekcije Španije rezultatom 85:70 (44:41).

Prvo poluvreme bilo je neizvesno, a naše dame su većinom bile u vođstvu. Imale su Srpkinje u jednom momentu i +10 u tom delu igre, ali je Španija uspela da smanji na tri poena razlike pred odlazak na odmor - na semaforu je pisalo 44:41 za Srbiju.

U istom ritmu se igrala i treća četvrtina. Srbija je čuvala malu prednost, a Španija je neprestano disala za vratom i čekala svoju šansu. I dočekala ju je - u samom finišu treće četvrtine su povele i sa +1 ušle u poslednju deonicu. Rezultat je tada bio 59:58 za Španiju, koja od četvrte četvrtine počinje da dominira. Na kraju, ubedljivija pobeda nego što je to igra na parketu pokazala.

Najefikasnija košarkašica u srpskom timu bila je Jelena Bruk sa 16 poena, a pratile su je Anderson (13), Krajišnik-Jovanović (11) i Vasić (11). Najviše poena u Španiji postigla je Torens (25), a silovita je bila i Ndur (20).

Standings provided by SofaScore LiveScore

Vratile su tako Španjolke milo za drago našim košarkašicama koje su ih izbacile u četvrtfinalu nedavno završenog Evropskog prvenstva - i to posle produžetaka.