KOŠARKAŠI SRBIJE BEZ FINALA: "Orlići" poraženi od Francuske

10. 07. 2021. u 21:47

KOŠARKAŠI Srbije do 19 godina nakon velike borbe nisu uspeli da se plasiraju u finale Svetskog prvenstva.

КОШАРКАШИ СРБИЈЕ БЕЗ ФИНАЛА: Орлићи поражени од Француске

Reprezentacija Francuske bila je bolja od “Orlova”, najviše zahvaljujući jako lošoj četvrtoj četvrtini Srbije, koja je u poslednjih deset minuta postigla samo 12 poena. Konačan rezultat meča 75:69.

Srpski košarkaši su odlično otvorili meč. Francuski napad bio je neutralisan, te su "trikolori" postigli svega 13 poena za deset minuta.

Uspeli su Francuzi da smanje prednost protivnika, ali samo na šest poena minusa na kraju prvog poluvremena.

Prelomni momenat viđen je u poslednjoj deonici kada su Francuzi napravili seriju 11:2. Uspeli su tada da povedu sa pet poena viška.

Najbolji u našoj selekciji bio je Nikola Jović sa 15 poena i 9 skokva, dok je Stefanović dodao 15 poena uz tri skoka.