PARTIZAN SPREMAN ZA DRUGI DUEL PROTIV MLADOSTI: Prva meč-lopta za polufinale
VIDLjIVA je bila Partizanova neuigranost u meču protiv zemunske Mladosti, kako zbog novih igrača koji su došli u ekipu samo nekoliko dana pred plej-of, tako i zbog činjenice da je više od mesec dana bio bez takmičarskog meča.
FOTO: KK Partizan
I pored sve te problematike, crno-beli su prilično lako izašli na kraj sa svojom filijalom (70:50) i danas imaju priliku da drugom pobedom obezbede prolaz u polufinale domaće Superlige (subota, 18.00).
ČETVRTFINALE
SUTRA
Vojvodina - Mega 12.00 (0:1)
Borac - FMP 16.00 (1:0)
Mladost - Partizan 18.00 (0:1)
- Eventualne majstorice
30. i 31. maja.
NEDELjA
C. zvezda - Zlatibor 17.00
PONEDELjAK
Zlatibor - C. zvezda 18.00
Ono što posebno raduje navijače crno-belih jeste veliki uspon forme mladog Uroša Trifunovića, koji je započeo negde u završnici ABA lige, a nastavljen u domaćim okvirima. Sa 16 poena (6/10 iz igre) bio je najefikasniji akter utakmice.
- Nismo igrali mesec dana i videlo se da nam fali malo rutine, ali mislim da smo na dobrom putu. Očekujem sličnu utakmicu i u revanšu, sa jednakim intenzitetom, da ispravimo greške i slavimo - jasan je Trifunović.
Nova snaga ogleda se u trojici mladića - Amerikancu Treju Dreksleru koji se upravo vratio sa pozajmice iz Mladosti, Dušanu Miletiću koji je nakon odlične sezone u čačanskom Borcu takođe vraćen u matični klub, kao i perspektivnom Aleksi Stepanoviću koji je stigao iz Slobode. U situaciji kada je veliki broj igrača odsutan zbog povreda (Pejdž, Tomas, Mika) ili porodičnih razloga (Mozli), ostali su u obavezi da daju još više.
- Igramo protiv tima koji igra specifičnu košarku, agresivno preko celog terena. Utakmica je bila kakvu smo i očekivali. Osetilo se i da trojicu novih igrača imamo samo tri dana u rosteru. Uspeli smo da dobijemo utakmicu, analiziraćemo greške kako bismo spremni dočekali sledeći meč - rekao je trener Aleksandar Matović.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GORI" NOVI SAD! Vojvodina dočekuje četvrorostrukog prvaka Evrope!
SVOJ evropski put Vojvodina nastavlja protiv Ajaksa u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije. Holandski velikan želi ekspresan povratak na međunarodnu scenu posle razočaravajuće prošle sezone, dok Novosađani pokušavaju da se oporave od eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope i naprave iznenađenje pred svojim navijačima na "Karađorđu" (20.00).
23. 07. 2026. u 07:03 >> 07:03
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (1)