PRVA GRUPA KOJA JE OKONČANA: Poznata nova dva učesnika osmine finala Svetskog prvenstva u fudbalu

29. 11. 2022. u 17:58 >> 18:00

DOBILI smo epilog u "A" grupi. Holandija je očekivano pobedila Katar 2:0 , dok je u drugom duelu Ekvador poražen od Senegala 1:2 .

ПРВА ГРУПА КОЈА ЈЕ ОКОНЧАНА: Позната нова два учесника осмине финала Светског првенства у фудбалу

Tanjug/AP

KO IDE DALjE?

Holandija, kao prvoplasirani tim, a Senegal kao drugoplasirani tim grupe A.

Standings provided by Sofascore

Ekvador - Senegal 1:2

Navijači su imali priliku da gledaju dva zanimljiva meča, a posebno su oči uprte bile u duel Ekvadoraca i Senegalaca.

Od starta je afrička selekcija uspotavila kontrolu i dominaciju na terenu. Nekoliko obećavajućih šansi imali su Senegalci, preko Geja i Dia, a do vođstva su došli tek u završnici poluvremena kada je Ismaila Sar oboren u šesnaestercu od strane Piera Hinkapiea.

Fudbaler Vulverhemtona izveo je prekid i doneo radost svojoj selekciji u 44. minutu.

U 68. minuta videli su Ekvadorci mesto u nokaut fazi kako im se smeši. Nakon kornera je Feliks Tores glavom spustio za Moizesa Kaiseda, koji je imao lak posao da zatrese mrežu, bio je najbliži golmanu, ali je jedan od senegalskih fudbalera ostao na stativi..

Ipak, nije to uzdrmalo neverovatne Senegalce, koji su dva minuta kasnije došli do novog vođstva. Kalidu Kulibali je odlično odreagovao na loš potez Enera Valensije koji mu je nehotice poslao loptu, te je štoper Čelsija zatresao mrežu.

Holandija - Katar 2:0

U drugom meču Holandija je imala nešto lakši posao. U uvodu meča nekoliko šansi da dođe do gola imao je Memfis Depaj, ali se propisno obrukao fudbaler Barselone.

Kodi Gakpo je u 27. minutu doneo radost "lalama", a do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Odmah na startu drugog dela meča razigrali su se Holanđani. Već u 49. minutu, Frenki de Jong našao se na pravom mestu, došao do odbitka i iz šesnaesterca uvećao prednost svoje reprezentacije.

Moglo je "oranje" i do 3:0, alli je sudija Bakari Gasama poništio gol Stevena Beghusa zbog ofsajda.

EKVADOR - SENEGAL  1:2  (Kaisedo 69'  - Sar 44'p, Kulibali 70')

HOLANDIJA - KATAR  2:0  (Gakpo 27', De Jong 49') - (drugo poluvreme )

90+5' Kraj meča Holandija - Katar, "lale" su slavile 2:0.

90+2 Steven Berius je odlično šutirao za Holandiju, samo je pogodio prečku.

90' Šest minuta produžen je meč.

82' Velika šansa za Senegal, Dia je imao novu priliku, šutirao je snažno i ne baš precizno.

72' Mnogo se dugo nameštao Gonzalo plata, primio je u središtu šesnaesterca loptu, okrenuo se na drugu stranu, a njegov volej zaustavio je golman Senegala.

70' Kakva igra Senegala. Nije ih uzdrmao pogodak. Kalidu Kulibali je dobro istrčao nakon prekida, loše je reagovala odbrana domaćih, a štoper Čelsija.

70' GOL SENEGAL (2:1)

68' Nakon kornera Tores je prosledio loptu do Moisesa Kaiseda koji je sproveo loptu u mrežu za izjednačenje

68' GOL EKVADOR (1:1)

69' Steven Berguis je postigao gol za Holandiju. Nakon pregleda VAR snimka Bakari Gasama poništio je pogodak.

69'GOL HOLANDIJA (PONIŠTEN ZBOG OFSAJDA)

52' Kodi Gakpo jedini je fudbaler u istoriji holandskog fudbala koji je postigao gol u prve tri utakmice za reprezentaciju na Svetskom prvenstvu.

Tanjug/AP

49' Frenki de Jong našao se na pravom mestu, došao do odbitka i iz šesnaesterca uvećao prednost svoje reprezentacije.

49' GOL HOLANDIJA 2:0

45' Pet minuta produžen je duel Ekvador Senegal - poluvreme je u duelu Holandija - Katar

44' Ismaila sar bio je strelac, rutinski je sa "bele tačke" doneo vođstvo Senegalu.

44' GOL SENEGAL (1:0)

41' Ismaila Sar bio je oboren na nedozvoljen način, Hinkapije ga je oborio - penal.

39' Moises Kaisedo je izveden sa terena nakon povrede, čini se da neće moći da nastavi meč

27'Primio je Kodi Gakpo odličnu loptu i poslao fantastičan udarac uz desnu stativu.

27' GOL HOLANDIJA 1:0

18' Bez golova u oba meča za sada, a atmosfera je neverovatna na tribinama.

14' Kakav promašaj Depaja, prebacio je gol iz neposredne blizine.

13' Obećavajuća prilika za Enera Valensiju, odskočila je lopta ispred igrača Ekvadora.

12' Ilmar Ndiaje je pokušao lepo da šutne i donese vođstvo Senegalu, nova propuštena prilika za "lavove".

8' Dia se našao u zicer prilici, promašio je senegalac udarac sa 10 metara.

5' Dejli Blajnd je primio odličnu loptu nakon gužve u šesnaestercu, njegov pokušaj bio je lak plen za golmana Katara

3' velika šansa za Senegal. Idrisa Gej našao se u fantastičnoj prilici, namestio se za šut, ali je poslao loptu kraj gola.

2' Memfis Depaj je za Holandiju imao veliku priliku, nije bio precizan.

1' Počeli su mečevi Ekvador - Senegal i Holandija Katar.

15.35 - Navijači Katara i Holandije u velikoj meri ispunili su stadion.

UOČI MEČEVA

Sastavi, Ekvador - Senegal

Sastavi na meču Holandija - Katar

Derbi kola na stadionu "Kalifa internešnal" u gradu Al Rajanu odigraće Ekvador i Senegal. Predstavnik Južne Amerike nalazi se na drugoj poziciji sa četiri boda, koliko ima i Holandija, a jedan manje od Senegala, te će umnogome međusobni duel rešiti pitanje prolaska dalje.

Holandija i Katar igraju na stadionu Al Bajt, a "lale" u duel ulaze kao apsolutni favoriti sa četiri boda.

Holanđani su remizirali sa Ekvadorom 1:1, a pre toga savladali Senegal 0:2. Katar je totalni autsajder bez šansi za prolaz dalje. Prvo je Ekvador slavio 2:0, potom i Senegal 3:1, a zanimljivo je da su u tom meču organizatori Mundijala postigli prvi gol u istoriji na mundijalskoj sceni.