HALAND I SANČO DONELI TROFEJ: Dortmun ubedljiv u finalu nemačkog kupa oritv Lajpciga

13. 05. 2021. u 22:40

FUDBALERI Borusije dortmund osvojili su Kup Nemačke pošto su u finalu u Berlinu savladali Lajpcig sa 4:1.

ХАЛАНД И САНЧО ДОНЕЛИ ТРОФЕЈ: Дортмун убедљив у финалу немачког купа оритв Лајпцига

EPA-EFE/MAJA HITIJ / POOL

Dvostruki strelci za milionere bili su Džejdon Sančo i Erling Haland dok je počasni pogodak za Lajpcig delo Danijela Olma.

Borusija je povela već u petom minutu, kada je Sančo uputio odličan udarac sa ruba kaznenog prostora. U 28. je na 2:0 povećao Holand.

Velikih 3:0 klub iz Dortmunda je imao na poluvremenu, pošto je u prvom minutu sudijske nadoknade još jedan gol postigao Sančo. Sudija Feliks Brih je odlučio da proveri situaciju uz pomoć VAR, posle čega je potvrdio pogodak.

U drugom delu utakmice Lajpcig je igrao ofanzivnije, Julijan Nagelsman je napravio i nekoliko izmena. Dalo je to rezultat, pa je Olmo u 71. minutu smanjio na 3:1. Ipak, tačku na utakmicu stavio je Holand u 87, kada je postigao gol za konačnih 4:1.

Ovo je peti trofej nacionalnog kupa za Borusiju, a drugi poraz u finalima za Lajpcig.