BUNDESLIGA: Važna pobeda Dortmunda u trci za Ligu šampiona, Volfsburg slavi Brekala

08. 05. 2021. u 18:03

FUDBALERI Borusije Dormtund ostvarili su bitnu pobedu u trci za plasman u Ligu šampiona. "Milioneri" su na svom terenu savladali Lajpcig sa 3:2 u 32. kolu Bundeslige.

БУНДЕСЛИГА: Важна победа Дортмунда у трци за Лигу шампиона, Волфсбург слави Брекала

Heroj domaćeg tima bio je Džejdon Sančo koji je postigao dva gola, drugi u 87. minutu. U strelce se za klub sa "Signal Iduna park" stadiona upisao i Marko Rojs.

Pogotke za goste postigli su Klosterman i Olmo. Lajpcig je i pored poraza ostao na 64 boda i drugi je na tabeli, tako da za njih neće biti problem da obezbede mesto u elitnom takmičenju, ali malo je nedostajalo da pomrse račune "milionerima".

Borusija je sada četvrta na tabeli sa 58 bodova, dva više od Ajntrahta, ali ima i utakmicu više.

Krupnim koracima ka Ligi šampiona hita Volfsburg koji je kao domaćin pobedio Union Berlin sa 3:0.

Pravi šou priredio ljubiteljima fudbala priredio je Josip Brekalo koji je upisao het-trik.

Zanimljivo je bilo i na meču Hofenhajma i Šalkea, gosti iz Gelzenkirhena su na poluvremenu vodili, ali je domaćin sa četiri gola u nastavku sve okrenuo na svoju stranu.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44