KRAJ DOMINACIJE JUVENTUSA: Inter je novi šampion Italije!

02. 05. 2021. u 17:31

SADA može zvanično da se kaže, Inter je šampion Italije za sezonu 2020/21

КРАЈ ДОМИНАЦИЈЕ ЈУВЕНТУСА: Интер је нови шампион Италије!

Tim iz Milana je pobedom nad Krotoneom (2:0) pobegao najbližim pratiocima Juventusu, Milanu i Napoliju, te je u šampionskoj trci ostala samo Atalanta. Tim iz Bergama remizirao je sa Sasuolom i tako krunisao Inter u novog šampiona četiri duela pre kraja sezone.

Titulu je rosonerima doneo Antonio Konte, nekadašnji kapiten i trener Juventusa, koji je sa crno-belima osvojio tri titule.

devetogodišnju dominaciju.

Ovo je prvi "skudeto" za Inter još od 2010. godine, kada je na klupi sedeo Žoze Murinjo.

Duel Atalante i Sasuola bio je pun uzbuđenja. Domaćin je od 23. minuta bio sa igračem manje, isključen je golman Golini, međutim samo desetak minuta kasnije poveli su preko Gosensa.

Ipak, bilo bi previše da su izdržali do kraja. Rafael Toloi malo jače ušao je u duel sa Žeremijem Bogom, remplovanje se ipak nije svidelo sudiji Luki Pairetu, koji je pokazao na "kreč", a Domeniko Berardi doneo je slavlje Sausolu, ispostaviće se i Interu.

Najbolji igrači Intera za ovu sezonu su Romelu Lukaku sa 21 golom, odnosno Lautaro Martinez sa 15, ali i Hakimi, Brozović, Barela i drugi...