FUDBAL POBEĐUJE KORONU: Utakmice EP u Sankt Peterburgu uz minimalna ograničenja
ZDRAVSTVENA ograničenja protiv korona virusa biće minimalna za utakmice Evropskog fudbalskog prvenstva u Sankt Peterburgu, a stadion će biti popunjen do 50 odsto kapaciteta i sa navijačima iz inostranstva, rekao je danas generalni direktor Organizacionog komiteta Aleksej Sorokin.
Foto: N. Paraušić
"Izvinjavam se, ali u smislu optimizma pretičemo organizatore Olimpijskih igara. Evropsko prvenstvo gledamo sa optimizmom. Postigli smo dogovor da tribine popunimo 50 odsto kapaciteta. Radimo na tome da poželimo dobrodošlicu navijačima iz inostranstva, a to vlasi nisu odbile. Siguran sam da se utakmice mogu organizovati uz minimum ograničenja", rekao je Sorokin za RIA Novosti.
Evropsko prvenstvo održaće se od 11. juna do 11. jula u 12 gradova širom Evrope.
Stadion u Sankt Peterburgu ima kapacitet od 61.000 sedišta. Na tom stadionu Rusija će biti domaćin tri utakmice Grupe B, u kojoj igraju još Danska, Finska i Belgija, kao i jednog četvrtfinala.
Rusija je ukinula gotovo sve zdravstvene mere protiv korona virusa, a prema podacima, od posledica tog virusa umrlo je oko 200.000 ljudi.
Preporučujemo
ŠKOTSKA PREMIJERKA: Ne želimo da izgubimo organizaciju utakmica na EP u fudbalu
05. 03. 2021. u 18:31
PRIZNANjE SRBINU: Marko Nikolić najbolji trener ruske fudbalske lige u martu
25. 03. 2021. u 10:45
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan deklasirana od Crne Gore. Bolja ekipa zasluženo ide dalje, ali uz ne mali skandal.
07. 12. 2025. u 19:40
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)