ŠALKEOVOJ SERIJI NE NAZIRE SE KRAJ: Ni igrač više nije dovoljan za pobedu

13. 12. 2020. u 18:00

FUDBALERI Šalkea uvećali su niz utakmica bez pobede na 27 i sad ih samo pet mečeva deli od evropskog rekorda koji sa 32 utakmice bez pobede drži Derbi kaunti. Svetski rekorder je meksički Verakruz sa 33.

ШАЛКЕОВОЈ СЕРИЈИ НЕ НАЗИРЕ СЕ КРАЈ: Ни играч више није довољан за победу

Nastasić (Šalke), jedan od Partizanovih izdanaka Foto EPA

Protiv Augsburga u gostima, sedmostruki šampion Nemačke imao je prednost od 2:1 i igrača više, ali je u 93. minutu primio gol za 2:2.

Derbi će i dalje ostati evropski rekord sa neslavnom serijom od 32 meča bez pobede, ali Šalke ih opasno ugrožava.

Benito Raman i Nasim Bujelab najavili su radost za Šalke golovima u drugom poluvremenu, nakon što je Serdar autogolom najavio nastavak crne serije.

Ipak, radost gostiju sprečio je Rihter golom u poslednjim trenucima meča, završenog rezultatom 2:2.

Poslednji trijumf Šalkea 04 u Bundesligi bio je u januaru ove godine protiv Borusije iz Menhengladbaha sa 2:0 i od tada je krenula crna serija od 27 mečeva bez pobede.

šalke je posledwi na tabeli sa četiri boda, dok je Augzburg 11. sa 13 bodova.